wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Atos inwestuje i szuka pracowników
źródło: Atos

Atos, międzynarodowy lider usług cyfrowych, w listopadzie otworzył drugie biuro we Wrocławiu. Będzie tam praca dla ok. 200 nowych pracowników.

Reklama

Od lutego 2015 wrocławski oddział firmy Atos ma swoją siedzibę na Wołowskiej 10 w obrębie Wrocławskiego Parku Biznesu 2. Otwarte w listopadzie nowe biuro zajmuje ponad 800 mkw. w budynku również należącym do kompleksu WPB2. Będzie tam miejsce dla ok. 200 nowych pracowników.

– Nasza firma od początku działalności w stolicy Dolnego Śląska bierze aktywny udział w tworzeniu wrocławskiego biznesu IT. W najbliższym czasie planujemy rozbudowanie naszego zespołu do ok. 700 osób, z czego co najmniej 500 pracowników ma swoją lokalizację we Wrocławiu. Poprzez otwarcie dodatkowych przestrzeni biurowych chcemy jeszcze wyraźniej zaznaczyć swoją obecność na tym rynku, realizując kolejne projekty wdrożeniowe i badawcze na skalę europejską. Różnorodność i zasięg tych projektów daje naszym pracownikom szerokie możliwości rozwoju – mówi Piotr Krzysztofik, dyrektor Consulting & System Integration Global Delivery Center Poland w firmie Atos.

Atos poszukuje specjalistów w dziedzinach takich jak Java, SAP, Microsoft, Testing oraz Business Intelligence, a obecnie dynamicznie rozbudowywane są również zespoły kompetencyjne z zakresu Project Managementu, Project Controllingu i obszarów operacyjnych. Dodatkowo, odpowiadając na najnowsze trendy w biznesie, Atos planuje zatrudnienie we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy 150 konsultantów biznesowych obsługujących rynki wszystkich krajów Europy.

– Obecnie otwieramy biuro dla dodatkowych 200 osób, ale jest to tylko jeden z etapów naszego dalszego rozwoju. Już dziś myślimy o obecności kolejnych działów i linii biznesowych we Wrocławiu. Mam nadzieję, że ten krok pozwoli nam na rozpoczęcie dłuższego procesu zwiększenia liczby pracowników i powierzchni biurowych, szczególnie ze względu na strategiczne znaczenie naszej jednostki w stolicy Dolnego Śląska jako głównej siedziby C&SI GDC PL – dodaje Piotr Krzysztofik.

Atos zaprasza do współpracy nie tylko osoby z dużym doświadczeniem, lecz również wchodzących na rynek pracy absolwentów uczelni wyższych. Szanse mają zarówno specjaliści IT, jak i osoby o innych profilach zawodowych, szczególnie ze znajomością języków obcych – niemieckiego, a także angielskiego i francuskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl