wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Arkady Wrocławskie do wyburzenia. Galeria handlowa przy Powstańców Śląskiej przestanie istnieć
Galeria handlowa i biurowiec Arkady Wrocławskie Janusz Krzeszowski
Galeria handlowa i biurowiec Arkady Wrocławskie

Arkady Wrocławskie do wyburzenia. Ostateczny termin zamknięcia centrum biurowo-handlowe przy Powstańców Śląskich to pierwsza połowa 2024 r. Obecny właściciel – firma Develia – zapowiada też złożenie wniosku o pozwolenie na wyburzenie obiektu.

Reklama

O planach zamknięcia i sprzedaży Arkad Wrocławskich przez Develię pisaliśmy już wiosną 2023 r. Nadal trwają negocjacje z potencjalnym nabywcą galerii handlowej.

Centrum biurowo-handlowe Arkady Wrocławskie otwarto w 2007 r. Trzy piętra galerii handlowej mają w sumie ok. 30 tys. mkw. powierzchni. W Arkadach działa kilkadziesiąt sklepów, kino i klub fitness. Część biurowa to 11 pięter i 9 tys. mkw. powierzchni.

Zgodnie z komunikatem giełdowym, negocjacje są w toku, a planowany termin podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży to końcówka 2023 roku.
Paweł Ruszczak, wiceprezes Zarządu Develia S.A.

Sklepy w Arkadach tylko do przyszłego roku

Wiceprezes Develii dodaje, że obecnie finalizowane są rozmowy z ostatnimi najemcami. Definitywne zamknięcie obiektu zaplanowano na pierwszą połowę 2024 r.

Paweł Ruszczak: - W najbliższych miesiącach Develia planuje złożyć wniosek o pozwolenie na wyburzenie obiektu. Termin tych prac nie jest jeszcze znany.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl