wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Zarząd spółki (od lewej) Rafał Jarodzki, Dorota Jarodzka - Śródka, Kazimierz Śródka Materiały Archicomu
Zarząd spółki (od lewej) Rafał Jarodzki, Dorota Jarodzka - Śródka, Kazimierz Śródka

Wrocławski deweloper nabył 51 procent akcji mLocum za ponad 55 mln zł.

Reklama

Tym samym Archicom zacznie działać na rynku ogólnopolskim. – Dla naszej firmy to otwarcie kolejnego, bardzo ważnego rozdziału w ponad 30 – letniej historii – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu. –  Możemy przyspieszyć rozwój spółki i skokowo zwiększyć skalę działalności. Chcemy zapewnić klientom zdywersyfikowaną ofertę na wszystkich rynkach, dlatego planujemy dalsze zakupy gruntów we Wrocławiu i Krakowie oraz uzupełnienie banku ziemi mLocum w Łodzi, Poznaniu i Trójmieście – dodaje Jarodzka – Śródka.

Jej zdaniem zwiększenie oferty będzie miało pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe już w bieżącym roku, a obecność na nowych rynkach przełoży się w przyszłości na zwiększenie wartości firmy.

Firma ciągle rośnie

Umowę na przejęcie 51 procent akcji mLocum wrocławski deweloper zawarł 31 lipca. Na razie zapłacił za to już 32,9 mln zł, natomiast kolejne 23 mln zł wyłoży do końca 2018 roku.    

Archicom w zeszłym roku sprzedał 942 mieszkania, czyli o 54 procent więcej niż w poprzednim. Obecnie wyniki spółki nadal się poprawiają. W pierwszych dwóch kwartałach tego roku, sprzedała ona bowiem już ponad 600 mieszkań, czyli o prawie 40 procent więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.

Archicom jest notowany na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl