wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyła nowa inwestycja na Przedmieściu Oławskim
Budują Angel River, ul. Walońska źródło: inwestor
Budują Angel River, ul. Walońska

Na Przedmieściu Oławskim, przy ul. Walońskiej 15-19 rozpoczęto budowę dwóch budynków, w których znajdzie się 341 apartamentów Angel River. Szacowany koszt inwestycji to 110 mln zł. Deweloper zapowiada, że zaangażuje się w proces rewitalizacji przedmieścia i m.in. przebuduje skrzyżowanie Traugutta i Mierniczej.

Reklama

W Angel River roboty ziemne i przygotowawcze na budowie inwestycji przy ul. Walońskiej prowadzone są od sierpnia 2016 roku. Pod koniec września została podpisana umowa o generalne wykonawstwo z firmą Karmar S.A., która to firma odpowiadała za realizację m.in. takich inwestycji jak: Rezydencja Foksal, Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu. Jej pracownicy wejdą na plac budowy w pierwszej połowie października.

Angel River, wizualizacja: inwestor

Powstaną dwa budynki – pierwszy będzie miał dziewięć pięter, drugi siedemnaście. Znajdzie się tutaj 341 lokali o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Dodatkowo w budynku powstanie strefa fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, a także sala zabaw dla dzieci. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł.

Z widokiem na rzekę

Inwestycja powstaje w ramach projektu architektonicznego przygotowanego przez pracownię projektową Maćków, w oparciu o koncepcję renomowanej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture.

– Chcemy, by budynki Angel River wyróżniały się śmiałą, a przy tym ponadczasową architekturą – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River. – Jako pierwsi we Wrocławiu tak bardzo otworzymy się na rzekę i jak nikt wcześniej wykorzystamy jej atuty. Zielony dziedziniec skierowany będzie w stronę nabrzeża, które będzie jego przedłużeniem. Podobnie dwa skrzydła budynku, obniżające się kaskadowo w tym kierunku. Wszystko będzie ze sobą współgrało, przy jednoczesnym spełnieniu potrzeb mieszkańców – dodaje.

W połowie marca ruszyła przedsprzedaż apartamentów Angel River – niemal 150 lokali znalazło już nabywców. – Na świecie uważa się lokalizację nad rzeką za jedną z najlepszych. Duża popularność naszych apartamentów pokazuje, że ten trend dociera także do Polski, w tym do Wrocławia. To nie przypadek, w końcu stolica Dolnego Śląska określana jest „Wenecją Północy” – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Rewitalizacja nabrzeży Oławy – sztandarowy projekt Wrocławia

Projekt Angel River wpisuje się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego. Gmina Wrocław planuje tam m.in. na nabrzeżach tereny rekreacyjne, miejsca do biegania, spacerów i kąpielisko, wokół dużo zieleni. Czytaj więcej – Rewitalizacja nabrzeży Oławy – jeden ze sztandarowych projektów Wrocławia.

– Wrocławianie otrzymają nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Wierzymy, że całe Przedmieście Oławskie odświeży swój wizerunek, a do dzielnicy wkroczy nowe życie. Cieszymy się, że mamy w tym swój wkład – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

Przebudują skrzyżowanie Traugutta i Mierniczej

Podczas rozpoczętej właśnie budowy deweloper zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Angel Poland Group jest jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. We Wrocławiu wybudowała pięciogwiazdkowy hotel The Granary, odrestaurowując dawny spichlerz, jest jednym z inwestorów luksusowego kompleksu OVO Wrocław połączonego z hotelem DoubleTree by Hilton, realizuje pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora Angel Care.

jr

fot. inwestor

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl