wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Aniołowie biznesu, Fundusze VE i PE

Redakcja www.wroclaw.pl,
Źródłem finansowania MSP mogą być fundusze venture capital, private equity i zamożni inwestorzy prywatni, określani jako aniołowie biznesu. Pexels
Źródłem finansowania MSP mogą być fundusze venture capital, private equity i zamożni inwestorzy prywatni, określani jako aniołowie biznesu.

Alternatywnym źródłem finansowania MSP mogą być fundusze venture capital, private equity oraz zamożni inwestorzy prywatni, określani mianem aniołów biznesu. Ceną za ten kapitał jest konieczność podzielenia się z funduszem częścią udziałów w firmie.

Reklama

Ten rodzaj finansowania dotyczy inwestycji o wysokim stopniu innowacyjności, znajdujących się najczęściej w początkowej fazie działalności, co wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i wymaga dużych nakładów kapitałowych.

Fundusze venture capital angażują się w firmy mające duży potencjał wzrostu. W inwestycję wchodzą z reguły na 3-7 lat. Kiedy wartość firmy dostatecznie wzrośnie i udziały funduszy są znacznie więcej warte niż zainwestowany w nie kapitał, VC sprzedają je innym inwestorom.

Na podobnych zasadach działają fundusze private equity (PE), ale – w przeciwieństwie do VC – angażują się w przedsiębiorstwa, które działają na rynku już jakiś czas.

Funduszami venture capital (VC) mogą być wyspecjalizowane spółki, banki czy fundusze emerytalne, a także angażujący własne środki zamożni inwestorzy prywatni, określani mianem aniołów biznesu.

Więcej informacji:

Aniołowie biznesu:

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl