wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego – inwestycja Angel River
Budowa Angel River na Przedmieściu Oławskim źródło: inwestor
Budowa Angel River na Przedmieściu Oławskim

Ogólnodostępne bulwary nad rzeką Oława będą częścią Angel River – to warta 110 mln zł inwestycja na Przedmieściu Oławskim. Z udziałem m.in. przedstawicieli inwestora i władz miasta podpisano akt erekcyjny. Zakończeni budowy planowane jest na trzeci kwartał 2018 r.

Reklama

Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego Angel River nawiązywało do miejsca powstawania inwestycji. Złożono go w szklanej muszli symbolizującej rzekę i naturę. Razem z pamiątkami z Przedmieścia Oławskiego, muszla została schowana do skrzyni i przy pomocy dźwigu przeniesiona w miejsce wmurowania jej w podwaliny budynku.

– Nadchodzi dobry czas dla Przedmieścia Oławskiego. Cieszymy się, że deweloper włącza się w proces rewitalizacji tej dzielnicy Wrocławia – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia

Budowa Angel River przy ul. Walońskiej rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku. Gotowa jest już część podziemna budynku, w tym 3-poziomowy garaż. Oznacza to, że osiągnięty został tzw. stan zero.

– Nasza wizja staje się rzeczywistością – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestor Angel River. – We Wrocławiu nie ma drugiej takiej inwestycji, która łączyłaby bliskość ścisłego centrum Wrocławia z możliwością bezpośredniego obcowania z naturą.

Angel River na Przedmieściu Oławskim

W ramach inwestycji powstanie 18 kondygnacji nadziemnych oraz aż 3 kondygnacje podziemne. Na budowie pracować będzie ponad 350 pracowników. Powstanie ogólnodostępny bulwar, który będzie integralną częścią traktu spacerowego i rekreacyjnego prowadzącego wzdłuż rzeki. Inwestor przebuduje i zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej.

– W najbliższych tygodniach prowadzone będą roboty żelbetowe związane z wnoszeniem kolejnych kondygnacji budynku. Niezależnie rozpocznie się montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych w części garażowej. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku – mówi  Sebastian Bieńkowski, dyrektor techniczny Angel River.

Nadchodzi dobry czas dla Przedmieścia Oławskiego

Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. Maksymalnie otwiera się na znajdującą się w sąsiedztwie rzekę Oławę i wykorzystuje jej atuty.

– Zielony dziedziniec skierowany jest w stronę nabrzeża, będąc jego przedłużeniem. Podobnie dwa skrzydła budynku, obniżające się kaskadowo w tym kierunku. Dodatkowo zagospodarowanie przestrzeni wokół inwestycji zakłada udostępnienie miejsca wszystkim wrocławianom. Angel River niejako odzyskuje Oławę dla miejskiego życia – mówi Zbigniew Maćków, projektant Angel River.

Angel River to kolejna – po OVO Wrocław, The Granary Hotel i Angel Care – inwestycja Angel Poland Group we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar S.A., która zrealizowała m.in. takie inwestycje, jak Rezydencja Foksal i Grzybowska 43 w Warszawie oraz Silver Tower Center we Wrocławiu. 

Rewitalizacja nabrzeży Oławy na Przedmieściu Oławskim

Na nabrzeżach tereny rekreacyjne, miejsca do biegania, spacerów i kąpielisko; w wodzie ryby, łabędzie, czaple, bobry, żółwie wodne, a wokół dużo zieleni – tak za kilka lat będzie wyglądać Przedmieście Oławskie wzdłuż rzeki Oława.

Angel River w liczbach:

17 – liczba pięter wyższego budynku Angel River 9 - liczba pięter niższego budynku Angel River 55 m – wysokość wyższego budynku Angel River 3 m – wysokość wybranych apartamentów Angel River 15 minut – czas spaceru z Angel River do Rynku 145 mkw. - powierzchnia największego apartamentu Angel River 220 – liczba apartamentów Angel River, które znalazły już właścicieli 350 – docelowa liczba pracowników na budowie Angel River 341 – liczba apartamentów Angel River 110 mln zł - całkowity koszt inwestycji III kw. 2018 roku – termin zakończenia budowy Angel River

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl