wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Był taternikiem, malował kominy. Dziś jego firma ma 8 mld zł obrotu rocznie
Andrzej Przybyło AB S.A Materiały Prasowe
Andrzej Przybyło AB S.A

Andrzej Przybyło podstaw przedsiębiorczości uczył się malując kominy, a potem stworzył AB S.A – firmę, która ma obecnie ponad 8 mld zł przychodów rocznie. 14 grudnia biznesmen weźmie udział w Made in Wrocław, a ofertę AB będzie można zobaczyć za darmo na specjalnym stoisku.

Reklama

Impreza Made in Wrocław odbędzie się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Z jednej strony to prestiżowa konferencja biznesowa, z drugiej darmowe targi dla wszystkich mieszkańców. Potrwają one od godz. 11.00 do 17.30.

Na targach będzie można zobaczyć m.in. ofertę usług e-commerce firmy AB – czołowego dystrybutora IT/ AGD/ RTV i dostawcy rozwiązań e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prezes AB S.A – Andrzej Przybyło weźmie udział w konferencyjnym panelu pt. “W poszukiwaniu polskich jednorożców”. Dyskusję poprowadzi Roman Młodkowski, dyrektor programowy polskiej edycji magazynu „Forbes”, a ma ona dotyczyć sposobu na stworzenie w naszym kraju firmy o wycenie giełdowej miliarda dolarów.

Przed „Made in Wrocław” poprosiliśmy Andrzeja Przybyło o wypełnienie specjalnego kwestionariusza. W kolejnych dniach będziemy publikować odpowiedzi pozostałych uczestników imprezy.

Moją firmę założyłem ponieważ...

W czasie studiów byłem aktywnym taternikiem. Żeby zdobyć na to środki i aby się utrzymać pracowałem na wysokościach, malowałem kominy itd. Byłem jednoosobową firmą – czyli prezesem, kierownikiem budowy, kosztorysantem, zaopatrzeniowcem i wykonawcą w jednej osobie. Dzięki temu nauczyłem się podstaw samodzielnego biznesu.

Prowadzę swój biznes we Wrocławiu, dlatego że...

To jest moje miasto, w którym jest wielu wspaniałych młodych ludzi wykształconych w dobrych uczelniach. Od początku szalonych lat 90-tych Wrocław rozwija się bardzo intensywnie, a my razem z nim.

Jestem najbardziej dumny z...

Tego, że moja firma nie tylko przeżyła wszystkie zakręty tych 27 lat rozwoju Polski i naszej branży IT, ale też dlatego, że się tak mocno rozwinęła. Z obrotów poniżej 1 mln zł doszliśmy do obrotu ponad 8 mld zł na rok. Cieszę się, że rozwijam tę firmę z tą samą grupą współpracowników już od ponad 25 lat!

Cieszę się również, że wciąż po 27 latach współpracujemy z naszymi pierwszymi klientami oraz dostawcami, a wśród pracowników mamy wielu ze stażem ponad 20 lat pracy. Bez nich nie stworzylibyśmy naszej firmy.

Dziś moje największe wyzwanie to...

Utrzymać i jeszcze umocnić pozycję lidera dystrybucji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jak wiadomo, łatwiej się goni niż ucieka, ale jesteśmy przygotowani na to wyzwanie.

W biznesie kieruje się następującymi zasadami...

Nie rozdzielam wartości na te, którymi kieruję się w pracy i te, które są ważne w życiu prywatnym. One są takie same. Jako chrześcijanin mam dekalog. I to aż nadto wystarczy, bo nie zawsze udaje się go realizować w 100 procentach.

Tym, którzy myślą o własnej firmie poradziłbym, aby...

Nie obawiali się podjąć tej decyzji. Mimo, że nie jest łatwo prowadzić biznes, to niech próbują i się nie poddają. I naprawdę nawet nie ciężka, ale systematyczna praca, do tego uczciwość i determinacja - to klucze do sukcesu.

Zdecydowałem się na udział w Made in Wrocław bo...

Warto podkreślać, że Wrocław to uznana marka, za którą idzie sukces, innowacyjność oraz dobry klimat dla biznesu i życia. No i kibicuję Wrocławiowi.

Więcej informacji na stronie made-in-wroclaw.pl oraz na Facebooku

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl