wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szpital przy ul. Traugutta sprzedany za ponad 21 mln zł
Budynki dawnego szpitala przy ul. Traugutta źródło:google.pl/maps
Budynki dawnego szpitala przy ul. Traugutta

Nowym właścicielem dawnego szpitala przy ul. Traugutta została firma AmRest – prowadząca popularne sieciowe restauracje, kawiarnie i bary szybkiej obsługi m.in. KFC, Pizza Hut, Burger King oraz Starbucks.

Reklama

Spółka ta okazała się jedynym chętnym, który zgłosił się do przetargu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Stąd też dawny szpital został sprzedany za cenę wywoławczą, czyli 21 mln 210 tys. złotych.

Prawie 2 ha powierzchni za 21 mln zł 

Kompleks szpitalny przy ulicy Traugutta stoi pusty od 2015 roku. Wówczas wszystkie oddziały szpitala im. Marciniaka przeprowadziły się do nowej siedziby przy ulicy Fieldorfa. Sprzedany właśnie obiekt o powierzchni ponad 1,8 ha zlokalizowany jest pomiędzy ul. Traugutta, Żabią Ścieżką i rzeką Oławą. Natomiast powierzchnia użytkowa czterech dużych budynków i sześciu mniejszych to ponad 9 tys. mkw. Szpital zaczęto budować pod koniec XIX wieku. Z tego też względu Dolnośląska Konserwator Zabytków prowadzi obecnie postępowanie w sprawie wpisu należących do niego budynków do rejestru zabytków.

AmRest nie zdradza planów 

Nowy właściciel nie zdradza na razie swoich zamierzeń dotyczących zakupionego właśnie obiektu. Obecny Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje w tym miejscu działalność związaną ze świadczeniem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką społeczną oraz zieleń parkową. Jednak zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z września ubiegłego roku, przygotowywany jest już nowy plan dotyczący tego terenu.

Nowa inwestycja spółki jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że na początku października ogłosiła ona przeniesienie swojej siedziby z Wrocławia do Hiszpanii. Ma to nastąpić już na początku przyszłego roku.

Dawny szpital przy ul. Traugutta…

Do 2010 roku w strukturze szpitala przy ul. Traugutta funkcjonowało 11 oddziałów, gdzie leczyć się mogło łącznie 429 pacjentów. W kwietniu tego samego roku w strukturę szpitala włączone zostały oddziały po zlikwidowanym Okręgowym Szpitalu Kolejowym, m.in. chirurgia ogólna, urologia i onkologia, chirurgia plastyczna, otolaryngologia, interna i reumatologia. Łącznie przy ul. Traugutta i al. Wiśniowej funkcjonowało wówczas 20 oddziałów i 19 poradni. Pod koniec sierpnia 2015 roku wszystkie oddziały z ul. Traugutta i al. Wiśniowej przeniesiono do nowego szpitala przy ul. Fieldorfa.

Obecnie na kupca czeka również obiekt po dawnym Szpitalu Kolejowym przy al. Wiśniowej. Jego cena wywoławcza to 28 mln złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl