wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy gigant restauracyjny w nowej siedzibie we Wrocławiu
zdjęcie ilustracyjne źródło: AmRest
zdjęcie ilustracyjne

AmRest, jedna z największych spółek restauracyjnych w Europie, po wielu latach zmienia swoją siedzibę we Wrocławiu. Firma przenosi się do Centrum Południe, którego pierwszy etap budowy właśnie dobiegł końca.

Reklama

AmRest prowadzi popularne sieciowe restauracje, kawiarnie i bary szybkiej obsługi m.in. KFC, Pizza Hut, Burger King oraz Starbucks. Przez ponad dekadę firma miała swoją główną siedzibę przy pl. Grunwaldzkim. Teraz informuje, że przenosi się do budowanego przez Skanskę kompleksu biurowego Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich.

– Po 11 latach firma AmRest przenosi swoje wrocławskie biuro. Nowoczesna i przestronna powierzchnia biurowa w Centrum Południe doskonale odpowiada naszym potrzebom. Cieszy nas także świetna lokalizacja – wylicza Izabela Winsztal PR manager w AmRest.

Centrum Południe, sierpień 2020, źródło: Skanska 

Aleksandra Kalina, negocjator ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska, odpowiedzialna za Centrum Południe dodaje, że w biurowcu dla AmResta stworzono atrakcyjną przestrzeń. – Zarówno pod względem rozwiązań technologicznych, jak i jakości środowiska pracy, której dodatkowym wyróżnikiem jest możliwość korzystania z tarasów na 6 piętrze budynku – podkreśla.

AmRest związany z Wrocławiem

AmRest, firmę wartą miliony dolarów stworzył we Wrocławiu Henry McGovern. Wszystko zaczęło się w 1993 r. gdy Amerykanin wraz z czterema osobami w stolicy Dolnego Śląska założyły American Restaurants Services.

Henry McGovern, źródło: Made in Wrocław 2019

Na początku działalności firma miała prawa do prowadzenia lokali w ramach franczyzy dla marek Pizza Hut i KFC na terenie Polski. W 1998 roku przejęła od firmy Yum! Brands prawa do franczyzy KFC i Pizza Hut w Czechach. Dwa lata później w wyniku połączenia ARS i Yum! Brands powstała spółka joint venture – AmRest Holdings. Pod przywództwem H. McGoverna AmRest wszedł na dwie giełdy – w Warszawie i Madrycie, wartość firmy zwiększyła się ze 100 milionów do ponad 3 miliardów dolarów. W 2017 r. główną siedzibę spółki przeniesiono z Wrocławia do Madrytu.

W 2019 r. Henry McGovern sprzedał posiadane akcje spółki i zrezygnował z zasiadania w jej radzie dyrektorów. W maju ubiegłego roku na stanowisku szefa AmResta zastąpił go Mark Chandler.

Czytaj także: Henry McGovern był w październiku 2019 r. jednym z głównych prelegentów konferencji Made in Wrocław, która odbyła się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

źródło: AmRest

W sierpniu 2020 r. spółka informuje, że prowadzi 2 334 restauracji w 26 krajach a AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz innych krajach Azji.

O AmRest we Wrocławiu czytaj także: Szpital przy ul. Traugutta sprzedany za ponad 21 mln zł

Rusza Centrum Południe 

Rusza Centrum Południe

18 sierpnia 2020 r. firma Skanska poinformowała, że budowa pierwszego etapu wrocławskiego kompleksu Centrum Południe właśnie dobiegła końca. Biurowce otrzymały pozwolenie na użytkowanie, co oznacza, że już niebawem będą się tam wprowadzać pierwsi najemcy m.in. AmRest, sennder, CH Robinson, Synergy Codes, Timocom czy Uniwersytet Coventry.

Czytaj także: Wrocławski kampus Uniwersytetu Coventry prawie gotowy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl