wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy koncern pod Wrocławiem drukuje książki dla dzieci z Ukrainy
W Bielanach Wrocławskich Amazon drukuje książki dla dzieci z Ukrainy Amazon
W Bielanach Wrocławskich Amazon drukuje książki dla dzieci z Ukrainy

Amazon w Bielanach Wrocławskich drukuje książki dla dzieci z Ukrainy w ich ojczystym języku. Drukarnię opuściło już 1400 książek. Docierają one do świetlic, domów kultury, szkół, STEM Kindlotek Amazon oraz bezpośrednio do gości z Ukrainy w całej Polsce.

Reklama

W akcję drukowania i dystrybucji zaangażowali się pracownicy Amazon z centrów logistycznych, biur korporacyjnych oraz zespoły z Amazon Development Centers (ADC) i Amazon Web Services (AWS). Książki trafiły do Kindloteki we Wrocławiu, ale wkrótce pojawią się w całej Polsce.

– Ruszamy z cyklem warsztatów dla dzieci z Ukrainy i te książki będą dla nas dużym wsparciem – mówi Małgorzata Karpicka, kierowniczka STEM Kindloteki z wrocławskiego MultiCentrum.

Alicja Bojanowska, kierowniczka ds. partnerskich operacji biznesowych AWS podkreśla: – Moja mama jest nauczycielką w szkole, do której na zajęcia przychodzi 60 dzieci z Ukrainy. Ofiarowanie książek w ich ojczystym języku lub tłumaczenie notatek, aby mogły zaznać choć krótkiej chwili normalności, już stwarza różnicę - dodaje. 

Amazon pomaga Ukraińcom

Amazon od początku kryzysu w Ukrainie rozwija działania pomocowe skierowane do uchodźców z tego kraju. Dotąd koncern przekazał blisko 1 milion dolarów polskim organizacjom wspierającym uchodźców na miejscu, a także 5 milionów dolarów na rzecz globalnych organizacji pozarządowych działających w Polsce, takich jak: UNICEF, UNHCR, Czerwony Krzyż i Save the Children. Czytaj także: Wrocławskie przedsiębiorstwa pomagają Ukraińcom – Amazon.

Ponadto pracownicy Amazon z całej Polski wolontariacko angażują się w różnorodne formy pomocy potrzebującym. Między innymi przekazali oni ponad 17 500 koców i dostarczali posiłki ukraińskim uchodźcom w Gdańsku, Warszawie i Krakowie oraz, w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej, w Hrebennem i Dorohusku.

Amazon/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl