wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy koncern pod Wrocławiem drukuje książki dla dzieci z Ukrainy
W Bielanach Wrocławskich Amazon drukuje książki dla dzieci z Ukrainy Amazon
W Bielanach Wrocławskich Amazon drukuje książki dla dzieci z Ukrainy

Amazon w Bielanach Wrocławskich drukuje książki dla dzieci z Ukrainy w ich ojczystym języku. Drukarnię opuściło już 1400 książek. Docierają one do świetlic, domów kultury, szkół, STEM Kindlotek Amazon oraz bezpośrednio do gości z Ukrainy w całej Polsce.

Reklama

W akcję drukowania i dystrybucji zaangażowali się pracownicy Amazon z centrów logistycznych, biur korporacyjnych oraz zespoły z Amazon Development Centers (ADC) i Amazon Web Services (AWS). Książki trafiły do Kindloteki we Wrocławiu, ale wkrótce pojawią się w całej Polsce.

– Ruszamy z cyklem warsztatów dla dzieci z Ukrainy i te książki będą dla nas dużym wsparciem – mówi Małgorzata Karpicka, kierowniczka STEM Kindloteki z wrocławskiego MultiCentrum.

Alicja Bojanowska, kierowniczka ds. partnerskich operacji biznesowych AWS podkreśla: – Moja mama jest nauczycielką w szkole, do której na zajęcia przychodzi 60 dzieci z Ukrainy. Ofiarowanie książek w ich ojczystym języku lub tłumaczenie notatek, aby mogły zaznać choć krótkiej chwili normalności, już stwarza różnicę - dodaje. 

Amazon pomaga Ukraińcom

Amazon od początku kryzysu w Ukrainie rozwija działania pomocowe skierowane do uchodźców z tego kraju. Dotąd koncern przekazał blisko 1 milion dolarów polskim organizacjom wspierającym uchodźców na miejscu, a także 5 milionów dolarów na rzecz globalnych organizacji pozarządowych działających w Polsce, takich jak: UNICEF, UNHCR, Czerwony Krzyż i Save the Children. Czytaj także: Wrocławskie przedsiębiorstwa pomagają Ukraińcom – Amazon.

Ponadto pracownicy Amazon z całej Polski wolontariacko angażują się w różnorodne formy pomocy potrzebującym. Między innymi przekazali oni ponad 17 500 koców i dostarczali posiłki ukraińskim uchodźcom w Gdańsku, Warszawie i Krakowie oraz, w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej, w Hrebennem i Dorohusku.

Amazon/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl