wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Wrocławskie firmy niosą pomoc potrzebującym. Wroclaw.pl
Wrocławskie firmy niosą pomoc potrzebującym.

Pomoc w transporcie Ukraińców uciekających ze swojego kraju, przekazanie ukraińskim dzieciom laptopów oraz książek w ich języku, a nawet drukowanie dla nich specjalnych kolorowanek to tylko część działań prowadzonych przez wrocławski oddział Amazon.

Wśród przedsiębiorstw, które aktywnie włączyły się w niesienie wsparcia obywatelem Ukrainy przyjeżdżającym do Polski, znalazł się Amazon. Od początku konfliktu zbrojnego na za naszą wschodnią granicą bierze aktywny udział w lokalnych działaniach pomocowych.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć donacjami wiele polskich organizacji pozarządowych m.in. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCMP), Fundację Ocalenie, Fundację „Ukraiński Dom – Nasz Wybór”, Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Fundację Gdańską. Zarówno we Wrocławiu, jak i w wielu innych polskich miastach, zaoferowaliśmy pomoc w transporcie organizacjom pozarządowym i instytucjom rządowym. Sfinansowaliśmy także przewóz obywateli Ukrainy do i z punktów przyjmowania uchodźców, który zleciliśmy naszym partnerom transportowym. Pokryliśmy też koszty przewozu darów przekazywanych w ramach pomocy humanitarnej. Cały czas współpracujemy także z powołaną przez Pocztę Polską Fundacją „Pocztowy Dar”.

Paulina Grzenia z wrocławskiego oddziału Amazon.

Aby pomóc uchodźcom, Amazon przekazuje także produkty z trzech polskich centrów: Wrocław, Katowice i Pawlikowice. Od początku wojny na Ukrainie trwa tam także zbiórka koców. Z kolei centrum operacyjne Amazon w Bielanach Wrocławskich drukuje również kolorowanki dla ukraińskich dzieci przekraczających granicę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl