wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie przedsiębiorstwa pomagają Ukraińcom
Wrocławskie firmy niosą pomoc potrzebującym. Wroclaw.pl
Wrocławskie firmy niosą pomoc potrzebującym.

Pomoc w transporcie Ukraińców uciekających ze swojego kraju, przekazanie ukraińskim dzieciom laptopów oraz książek w ich języku, a nawet drukowanie dla nich specjalnych kolorowanek to tylko część działań prowadzonych przez wrocławski oddział Amazon.

Wśród przedsiębiorstw, które aktywnie włączyły się w niesienie wsparcia obywatelem Ukrainy przyjeżdżającym do Polski, znalazł się Amazon. Od początku konfliktu zbrojnego na za naszą wschodnią granicą bierze aktywny udział w lokalnych działaniach pomocowych.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć donacjami wiele polskich organizacji pozarządowych m.in. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCMP), Fundację Ocalenie, Fundację „Ukraiński Dom – Nasz Wybór”, Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Fundację Gdańską. Zarówno we Wrocławiu, jak i w wielu innych polskich miastach, zaoferowaliśmy pomoc w transporcie organizacjom pozarządowym i instytucjom rządowym. Sfinansowaliśmy także przewóz obywateli Ukrainy do i z punktów przyjmowania uchodźców, który zleciliśmy naszym partnerom transportowym. Pokryliśmy też koszty przewozu darów przekazywanych w ramach pomocy humanitarnej. Cały czas współpracujemy także z powołaną przez Pocztę Polską Fundacją „Pocztowy Dar”.

Paulina Grzenia z wrocławskiego oddziału Amazon.

Aby pomóc uchodźcom, Amazon przekazuje także produkty z trzech polskich centrów: Wrocław, Katowice i Pawlikowice. Od początku wojny na Ukrainie trwa tam także zbiórka koców. Z kolei centrum operacyjne Amazon w Bielanach Wrocławskich drukuje również kolorowanki dla ukraińskich dzieci przekraczających granicę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl