wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Reklama

moneyTrwa czarna seria KGHM-u. Czwarta największa spółka pod względem udziału w WIG20 jest na półtorarocznych minimach. W najgorszym momencie traciła dziś nawet 4,3 procent. Inwestorów giełdowych zniechęca trudna sytuacja na rynku miedzi oraz prognozowana możliwa względnie niska dywidenda z zysku za 2013 rok. Zachęcić do zakupu akcji mogą za to dosyć optymistyczne rekomendacje.

Przed południem atmosfera na rynkach akcji była bardzo zła. W gronie blue chipów zdecydowana większość spółek traciła na wartości. Na ich tle wyróżniały się papiery miedziowego giganta, który przejściowo pikował nawet o 4,3 procent. Chwilę po 10:00 za jeden walor inwestorzy płacili zaledwie 104,60 złotych. Tak tanio nie było od maja 2012 roku.

W spółkę uderza m.in. trudna sytuacja na rynkach surowcowych. W pierwszej połowie 2012 roku obserwowaliśmy sporą przecenę miedzi i od tamtej pory kurs nie był w stanie odbić w górę. Najbliższe 12 miesięcy nie zapowiada się lepiej, co przyznawał w ostatnim czasie sam prezes Herbert Wirth. Czytaj więcej...

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl