wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

We Wrocławiu powstanie Finansowe Centrum Usług Wspólnych 3M (fot: 3M)

Decyzja zapadła, we Wrocławiu amerykański koncern 3M będzie miał swoje Centrum Usług Wspólnych.

Reklama

Centrum Usług Wspólnych 3M będzie obsługiwało placówki i zakłady produkcyjne koncernu działające w regionie EMEA tj. Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W pierwszym etapie uruchomione zostaną w nim usługi, związane z procesami IT, a w dalszej kolejności jego działalność zostanie rozszerzona o obsługę finansowo – księgową oraz procesy HR. Zorganizowanie Centrum we Wrocławiu oznacza, że koncern 3M będzie prowadził u nas kompleksową działalność związaną z produkcją, badaniami i rozwojem oraz finansami. Otwarcie centrum usług 3M we Wrocławiu planowane jest w przyszłym roku.

Dla podjęcia decyzji o zlokalizowaniu inwestycji we Wrocławiu duże znaczenie miało wsparcie udzielone przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz osobiste zaangażowanie prezydenta Rafała Dutkiewicza w bezpośrednich kontaktach z kluczowymi decydentami po stronie inwestora.

Koncern 3M prowadzi działalność produkcyjno-handlową w pięciu sektorach biznesowych: produkty konsumenckie, bezpieczeństwo i grafika, przemysł, energetyka i elektronika, ochrona zdrowia. Jest przedsiębiorstwem o światowym zasięgu, prowadzi działalność w 70 krajach i posiada 46 platform technologicznych.

Koncern 3M we Wrocławiu

W Polsce firma prowadzi działalność już od ponad 23 lat. Centrala mieści się w Kajetanach pod Warszawą. 3M posiada również cztery ośrodki produkcyjne, w tym zakłady we Wrocławiu oraz Centrum Techniczne Klienta tzw. Centrum Innowacji. 3M produkuje w naszym kraju m.in. opatrunki medyczne, materiały ścierne, produkty z zakresu ochrony pracy, taśmy oraz kleje i aerozole przemysłowe. We wrocławskich zakładach zatrudnia ponad 1000 osób, głównie pracowników produkcyjnych oraz inżynierów. Firma zainwestowała w naszym kraju już ponad 400 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl