Ul. Wojanowska będzie dłuższa

Ulicę Wojanowską do ulicy Fieldorfa przedłuży firma Strabag Infrastruktura Południe. Prezes Wrocławskich Inwestycji Paweł Rychel podpisał właśnie z tą spółką kontrakt na realizację zadania wartego 14,6 mln zł. 


Nowa droga ma powstać na Stabłowicach. Będzie przedłużeniem ulicy Wojanowskiej (boczna ul. Starogajowej), którą w przyszłości będzie można dojechać obok nowego szpitala wojewódzkiego do ul. Kosmonautów. Wraz z rozbudową ulicy Wojanowskiej w pierwszym rzędzie rozbudować trzeba system odwodnienia, a MPWiK zapowiada, że równolegle zainwestuje także w sieć sanitarną i wodociągową.

Zwieńczeniem zmian planowanych w instalacjach podziemnych będzie nowa jezdnia. Wojanowska zostanie przedłużona na wschód o około 900 m wzdłuż ulic Olbrachtowskiej i Piotrkowskiej, ale to nie koniec  bo kolejne ok. 500 m jezdni zostanie dobudowanych w kierunku zachodnim. Ten ostatni odcinek połączy Wojanowską z prowadzącą do nowego szpitala ul. Fileldorfa i za jej pośrednictwem skomunikuje ją z ul. Kosmonautów.

Kontrakt przewiduje także przygotowanie dokumentacji, zatem od tego elementu najprawdopodobniej rozpoczną się prace. Niemniej projekt na pierwszą część ulicy już istnieje zatem jej budowa może rozpocząć się już w tym roku. Odcinek Wojanowskiej do powstającego przedszkola powinien być gotowy latem przyszłego roku. Zakończenie całej inwestycji na jesieni 2016 r.

ram

Zgłoś uwagę