Przebudują żłobki we Wrocławiu w 2015

Cztery miejskie żłobki publiczne zostaną przebudowane lub przejdą generalny remont w najbliższym czasie. W 2015 r. ruszą prace przy dwóch nowych inwestycjach, zakończy się przebudowa jednego żłobka i zaczną się przygotowania do przebudowy kolejnej placówki. Dzięki temu żłobki staną się bardziej funkcjonalne, nowocześniejsze, m.in. zostaną wyposażone w system monitoringu.

  • żłobek wesołe szkraby wrocław

    Miasto po kolei przebudowuje żłobki


W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym  w tym roku  miasto przeznaczy na ten cel ponad 4 mln zł. W planach miasta na ten rok są przebudowy czterech placówek:

  • żłobka nr  10 przy ul. H. Brodatego,
  • żłobka nr 3 przy ul. Białowieskiej,
  • żłobka nr 6 z ul. Krowiej
  • żłobka nr 12 z ul. Jugosłowiańskiej

Jako pierwsza zakończy się przebudowa żłobka nr 10, która rozpoczęła się w lipcu 2014 r. W połowie marca budynek ma być odebrany, a z początkiem kwietnia powinny tam powrócić dzieci. Wybudowany w latach 60–tych budynek ma nowe stropy,  wymienione instalacje wodne,  kanalizacyjne i elektryczne. Gruntowny remont przeszły toalety, zmieniono też układ pomieszczeń na bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb dzieci, jak również dostosowano budynek do przepisów pożarowych. Przy okazji zagospodarowano też teren wokół, w tym plac zabaw. Przy okazji zamontowano w żłobku monitoring wewnątrz i na zewnątrz.

W lipcu ruszą prace budowlane na terenie popularnego żłobka nr  6 przy ul. Krowiej. W zakres tegorocznego remontu wchodzi przebudowa pionu żywienia, m.in. pomieszczeń kuchni i piwnicy, w której zostanie zamontowana winda towarowa. Remont ten wynika z decyzji Sanepidu. Prace potrwają około dwa - trzy miesiące, tak że dzieci powinny pojawić się z początkiem października. W następnych etapach i latach -  remont  obejmie kolejne pomieszczenia.

W lipcu rozpocznie się też duża przebudowa  żłobka nr 3 przy ul. Białowieskiej. Budynek przejdzie kapitalny remont. Oprócz wymiany wszystkich instalacji, wyremontowane zostaną pomieszczenia, m.in. kuchnia (przy okazji pojawi się tam winda towarowa i tzw. separator tłuszczu)),  łazienki, korytarze,  zmieni się układ pomieszczeń – na odpowiadający maksymalnie potrzebom dzieci. Budynek zostanie docieplony a elewacja odnowiona i pomalowana na nowe kolory. W ramach zagospodarowania terenu zostanie wymienione ogrodzenie, odnowiony plac zabaw i zbudowana droga dla pieszych i samochodów. Pojawi się też monitoring. W marcu 2016 r. żłobek ma być oddany do użytku.

Trwają też przygotowania do innej inwestycji – chodzi o przebudowę żłobka nr  12 przy ul. Jugosłowiańskiej. Zakres tego kapitalnego remontu jest szeroki i zbliżony do prac w żłobku przy ul. Białowieskiej. Latem 2016 r. powinny zacząć się tam roboty budowlane. Żłobek nr 12 również uzyska nową elewację.

Na czas remontów żłobków dzieci mają zapewnione miejsca w innych placówkach.

Termin rekrutacji

Przy okazji znany jest już termin rekrutacji do żłobków. Zarówno publicznych, jak i niepublicznych z dofinansowaniem z Urzędu Miasta. Rekrutacja potrwa  od 25 maja do 8 czerwca. 

Mapa żłobków we WrocławiuZgłoś uwagę