wroclaw.pl strona główna

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – oficjalna strona internetowa

Prezydent Wrocławia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Prezydent Wrocławia
  3. O tym się mówi
  4. Budowa hali sportowej przy ul. Racławickiej
postęp: 100%

Dwukondygnacyjna hala sportowa z widownią, która pomieści 600 kibiców, zajmie miejsce nieużywanych od lat odkrytych basenów przy ul. Racławickiej.

Aktualizacja:

1.04.2022

To nie jest tylko obiekt dedykowany wyłącznie zawodowemu sportowi, on będzie również służył mieszkańcom miasta, podobnie jak powstałe tuż obok boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią.
Powierzchnia użytkowa obiektu - 3 500 mkw., natomiast powierzchnia samej hali - 2 100 mkw. Widownia na 400 miejsc.
Obiekt dwukondygnacyjny, z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami. Przed nim znajdują się 63 miejsca postojowe, w tym dwa dla autokarów.
W budynku są również:
- pomieszczenia do gry w tenis stołowy i bilard
- sanitariaty z natryskami
- gabinet pierwszej pomocy
- sauna
- bar
- biura administracji
Hala powstała na zgliszczach dawnych basenów należących do Śląska Wrocław. Ma zabezpieczyć codzienne potrzeby zapasów klasycznych, judo, boksu, podnoszenia ciężarów, a także taekwon-do. Przesuwne ścianki działowe umożliwiają jednoczesne treningi przedstawicieli wszystkich tych dyscyplin.
Koszt inwestycji – 25 mln zł, z czego 5 mln pochodzi ze środków państwa.
Gotowe są już również boiska obok hali. Mają one wymiary 90x45 m, są doświetlane systemem ledowym zainstalowanym na sześciu masztach, a obok znajduje się kompleks szatniowo-sanitarny.

31.03.2022

W piątek 1 kwietnia zaplanowano uroczyste otwarcie wielofunkcyjnej hali sportowej przy ul. Racławickiej. Hala ma służyć m.in. przedstawicielom pięciu sekcji WKS-u Śląsk: judo, zapasów klasycznych, boksu, podnoszenia ciężarów i taekwon-do, ale również wszystkim wrocławianom. Obok powstały natomiast boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią.

1.02.2022

Od kilku tygodni z hali korzystają już przedstawiciele zapasów klasycznych, judo, podnoszenia ciężarów, taekwon-do oraz boksu. Obiekt został wyposażony w niezbędny sprzęt sportowy, w lutym pojawi się jeszcze drugi ring. Dyrektorem obiektu został Krzysztof Matras. Trwają rozmowy z firmą ochroniarską, z którą zostanie podpisana umowa.Powstała również droga dojazdowa do hali, choć czeka jeszcze na dokonanie poprawek.Do końca kwietnia powstaną przyległe do hali boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Prace trwają, jest już podłoże. 

28.12.2021

I wizyta w hali sportów walki przy ul. Racławickiej, która już tętni życiem. Jeszcze przed świętami miał tu miejsce inauguracyjny trening sekcji zapaśniczej.

10.11.2021

Na budowie przy ul. Racławickiej już końcówka prac. Jestem bardzo dumny z tego miejsca. Wierzę, że hala sportowa będzie dobrze służyć naszej młodzieży i zawodnikom - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

15.10.2021

Trwają ostatnie prace wykończeniowe hali sportowej przy ul. Racławickiej, gdzie swój dom znajdą zapaśnicy, bokserzy, judocy i pięściarze Śląska Wrocław. Odbiory techniczne zaplanowano na listopad.

7.10.2021

Prace idą zgodnie z harmonogramem, a budowa zostanie zakończona w październiku. W listopadzie obiekt ma zostać umeblowany.Obecnie trwa montaż trybun. Obiekt zaspokoi codzienne potrzeby czterech dyscyplin: podnoszenia ciężarów, boksu, zapasów klasycznych i judo.

Dodatkowo na tym terenie wybudujemy dwa boiska piłkarskie ze sztuczną trawą o wymiarach 90x45 m .Będzie oświetlenie LED (w sumie osiem masztów), widownia, piłkochwyty o wysokości 6 metrów, modułowy kompleks szatniowo-sanitarny, 25 miejsc postojowych. Boiska zaczną nam służyć wiosną 2022 roku – do celów treningowych oraz miejskich rozgrywek.

16.08.2021

krótki wideoraprot z budowy hali.

27.07.2021

Jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku hala sportowa Śląska Wrocław przy ul. Racławickiej – nowy dom przedstawicieli sportów walki i ciężarowców.Podjąłem również decyzję o budowie dwóch boisk piłkarskich ze sztuczną trawą o wymiarach 90x45 m na tym terenie.
Będzie oświetlenie LED (w sumie osiem masztów), miniwidownia, piłkochwyty o wysokości 6 metrów, modułowy kompleks szatniowo -sanitarny, wreszcie 25 miejsc postojowych.
Boiska zaczną nam służyć wiosną przyszłego roku – do celów treningowych oraz miejskich rozgrywek.

8.05.2021

Zmieniamy to kultowe miejsce we Wrocławiu. Po kompleksowym remoncie basenów, rośnie hala sportów walki, która stanie się miejscem szkolenia grup młodzieżowych i seniorskich. Myślimy jeszcze o miejscach noclegowych dla młodzieży oraz o dalszym zagospodarowaniu tego terenu.

1.03.2021

Na placu budowy hali.

11.01.2021

Dziś za nami Wymurowanie kamienia węgielnego i kapsuły czasu pod budowę wielofunkcyjnej hali sportowej Śląska Wrocław do sportów walki i podnoszenia ciężarów:

- judo- boks- zapasy klasyczne- podnoszenie ciężarów

Czas realizacji – 18 miesięcy, prace już trwają

Termin oddania – IV kwartał 2021

Koszt budowy – prawie 25 mln zł

Powierzchnia użytkowa – 3 500 mkw.

Powierzchnia hali – 2 100 mkw.

Widownia – 400 miejsc

Dwie kondygnacje z możliwością podziału na 4 niezależne części

Dostęp dla osób z niepełnosprawnościami

63 miejsca postojowe, w tym dwa dla autokarów

Obiekt – który będzie gotowy pod koniec roku - powstaje w miejscu dawnych basenów Śląska i zaspokoi codzienne potrzeby czterech dyscyplin: poza wspomnianymi ciężarami również boksu, zapasów klasycznych i judo.

16.10.2020

Łączna powierzchnia terenu do zagospodarowania przy Racławickiej ma „tylko” 25 tys. mkw., sama hala – 3 tys. 200 mkw. 

Już na przełomie lat 2021/2022 na wrocławskich Krzykach zostanie oddany do użytku nowy obiekt, który umożliwi uprawianie wielu dyscyplin sportowych, wraz z zapleczem socjalno-administracyjnym i rekreacyjnym.

Przy hali ma powstać także boisko treningowe do piłki nożnej, orlik (boisko), parking dla 63 samochodów, drogi dojazdowe wraz z chodnikami – do podbudowy których zostanie użyty gruz z rozbiórki starej żelbetowej niecki basenu.

Powstaną skwery z kwietnikami i ławkami. Teren zostanie obsadzony drzewami i krzewami. 

Nowy obiekt przy Racławickiej będzie przystosowany przede wszystkim do uprawiania boksu, dżudo, zapasów i podnoszenia ciężarów. Znajdą się tam m.in. pomosty do podnoszenia ciężarów i dla zapaśników, dwa ringi, które można łatwo montować i demontować (jeden treningowy, a drugi do walk mistrzowskich), worki i gruszki bokserskie, maty dla dżudoków i zapaśników, zamontowane na suficie liny do wspinania.

Timeline

  • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
    Październik 2020
  • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
    Kwiecień 2022
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl