07 października 2021

Budowa hali sportowej przy ul. Racławickiej

94%
POSTĘP PRACY

Dwukondygnacyjna hala sportowa z widownią, która pomieści 600 kibiców, zajmie miejsce nieużywanych od lat odkrytych basenów przy ul. Racławickiej.

Aktualizacja:

15.10.2021

Trwają ostatnie prace wykończeniowe hali sportowej przy ul. Racławickiej, gdzie swój dom znajdą zapaśnicy, bokserzy, judocy i pięściarze Śląska Wrocław. Odbiory techniczne zaplanowano na listopad.

 

7.10.2021

Prace idą zgodnie z harmonogramem, a budowa zostanie zakończona w październiku. W listopadzie obiekt ma zostać umeblowany.
Obecnie trwa montaż trybun. Obiekt zaspokoi codzienne potrzeby czterech dyscyplin: podnoszenia ciężarów, boksu, zapasów klasycznych i judo.

Dodatkowo na tym terenie wybudujemy dwa boiska piłkarskie ze sztuczną trawą o wymiarach 90x45 m .
Będzie oświetlenie LED (w sumie osiem masztów), widownia, piłkochwyty o wysokości 6 metrów, modułowy kompleks szatniowo-sanitarny, 25 miejsc postojowych. Boiska zaczną nam służyć wiosną 2022 roku – do celów treningowych oraz miejskich rozgrywek.

 

16.08.2021

krótki wideoraprot z budowy hali.

 

27.07.2021

Jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku hala sportowa Śląska Wrocław przy ul. Racławickiej – nowy dom przedstawicieli sportów walki i ciężarowców.Podjąłem również decyzję o budowie dwóch boisk piłkarskich ze sztuczną trawą o wymiarach 90x45 m na tym terenie.
Będzie oświetlenie LED (w sumie osiem masztów), miniwidownia, piłkochwyty o wysokości 6 metrów, modułowy kompleks szatniowo -sanitarny, wreszcie 25 miejsc postojowych.
Boiska zaczną nam służyć wiosną przyszłego roku – do celów treningowych oraz miejskich rozgrywek.

8.05.2021

Zmieniamy to kultowe miejsce we Wrocławiu. Po kompleksowym remoncie basenów, rośnie hala sportów walki, która stanie się miejscem szkolenia grup młodzieżowych i seniorskich. Myślimy jeszcze o miejscach noclegowych dla młodzieży oraz o dalszym zagospodarowaniu tego terenu.

 

1.03.2021

Na placu budowy hali.

 

11.01.2021

Dziś za nami Wymurowanie kamienia węgielnego i kapsuły czasu pod budowę wielofunkcyjnej hali sportowej Śląska Wrocław do sportów walki i podnoszenia ciężarów:

- judo
- boks
- zapasy klasyczne
- podnoszenie ciężarów

Czas realizacji – 18 miesięcy, prace już trwają

Termin oddania – IV kwartał 2021

Koszt budowy – prawie 25 mln zł

Powierzchnia użytkowa – 3 500 mkw.

Powierzchnia hali – 2 100 mkw.

Widownia – 400 miejsc

Dwie kondygnacje z możliwością podziału na 4 niezależne części

Dostęp dla osób z niepełnosprawnościami

63 miejsca postojowe, w tym dwa dla autokarów

Obiekt – który będzie gotowy pod koniec roku - powstaje w miejscu dawnych basenów Śląska i zaspokoi codzienne potrzeby czterech dyscyplin: poza wspomnianymi ciężarami również boksu, zapasów klasycznych i judo.

 

16.10.2020

Łączna powierzchnia terenu do zagospodarowania przy Racławickiej ma „tylko” 25 tys. mkw., sama hala – 3 tys. 200 mkw. 

Już na przełomie lat 2021/2022 na wrocławskich Krzykach zostanie oddany do użytku nowy obiekt, który umożliwi uprawianie wielu dyscyplin sportowych, wraz z zapleczem socjalno-administracyjnym i rekreacyjnym.

Przy hali ma powstać także boisko treningowe do piłki nożnej, orlik (boisko), parking dla 63 samochodów, drogi dojazdowe wraz z chodnikami – do podbudowy których zostanie użyty gruz z rozbiórki starej żelbetowej niecki basenu.

Powstaną skwery z kwietnikami i ławkami. Teren zostanie obsadzony drzewami i krzewami. 

Nowy obiekt przy Racławickiej będzie przystosowany przede wszystkim do uprawiania boksu, dżudo, zapasów i podnoszenia ciężarów. Znajdą się tam m.in. pomosty do podnoszenia ciężarów i dla zapaśników, dwa ringi, które można łatwo montować i demontować (jeden treningowy, a drugi do walk mistrzowskich), worki i gruszki bokserskie, maty dla dżudoków i zapaśników, zamontowane na suficie liny do wspinania.

TIME LINE

  • Planowane oddanie obiektu do użytku

    Przełom 2021/2022