20 czerwca 2022

Budowa kompleksu basenów na Brochowie

85%
POSTĘP PRACY

Na Brochowie powstaje nowy kompleks basenowy, będzie nim zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny S.A. Koszt inwestycji szacowany jest na 35 milionów złotych.

Aktualizacja:

20.06.2022

Czekamy na pozwolenie na użytkowanie i otwarcie ukończonego obiektu.

 

15.05.2022

Basen na Brochowie wygląda coraz bardziej okazale. Robimy wszystko, by zaprosić Was na ul. Polną 10 na Brochowie już w te wakacje.
Pamiętajcie, że nie zabraknie tu zarówno basenów wewnętrznych, jak i zewnętrznych! Do tego saunarium, fitness i mnóstwo zieleni.
Zapowiada się imponująco.

18.02.2022

Zakończyliśmy prace związane z elewacją, wylewkami na wszystkich poziomach, kafelkowaniem niecek basenowych i ścian. Równocześnie prowadzimy prace w saunarium, te związane z infrastrukturą parkingową oraz instalacjami wewnętrznymi.
Dodatkowym atutem przy budowie obiektu jest oczywiście sprzyjająca pogoda, dzięki której możemy swobodnie dotrzymać wszelkich przyjętych w harmonogramie terminów.

Największym wyzwaniem przy realizacji tej inwestycji była wysokość okolicznych wód gruntowych, jak również ograniczone możliwości transportu wielkogabarytowego, związanego z szerokością ulic na Brochowie. Na szczęście, dzięki wytężonej pracy osób pracujących przy budowie basenu, wszystkie przeciwności udało się odpowiednio pokonać.

Robimy wszystko, by w czerwcu mieszkańcy Wrocławia mogli skorzystać z nowego obiektu.

9.02.2022

Tak prezentuje się aktualny etap prowadzonych prac na budowie basenu, prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. 

17.01.2022

Trwają prace wykończeniowe w obiekcie basenowym. Planowany finał robót to przełom wiosny i lata.
 
Zakończyliśmy prace związane z elewacją, wylewkami na wszystkich poziomach i kafelkowaniem niecek basenowych. Aktualnie układamy płytki na ścianach, prowadzimy prace w saunarium i te związane z infrastrukturą parkingową.
 
 
 
 
 
2.12.2021
 
Zaglądamy na Brochów, gdzie coraz okazalej wygląda budowany aquapark. W przyszłym roku chcemy go oddać do użytku.
 
 
26.10.2021
 
Postępują prace przy budowie miniaquaparku. Kleimy kafelki w nieckach i montujemy już okna. Koszt całej inwestycji to 35 mln zł, a planowane zakończenie to wiosna 2022r.
 
 
27.09.2021
 
Została zamknięta bryła budynku basenów wewnętrznych. Budynek ma ukończone pokrycie dachowe, montowane są elementy elewacji i stolarka okienna, wewnątrz przeprowadzone są próby szczelności niecek basenowych i trwają prace tynkarskie na wszystkich kondygnacjach budynku basenowego. W przyziemiu trwają prace instalacyjne systemów filtracji i uzdatniania wody oraz montaż central wentylacyjnych. W zbiornikach przelewowych położona została glazura. Na zewnątrz budynku trwa montaż nierdzewnej niecki basenów sezonowych, do ukończenia zostało już tylko dno niecki. Przy narożu budynku znalazł się zbiornik retencyjny wody deszczowej. W chwili obecnej trwają też pracę instalacyjne infrastruktury parkingowej. Nic nie wskazuje na to by mogły wystąpić jakiekolwiek opóźnienia w oddaniu niecek do planowego użytkowania na wiosnę 2022 roku. 
 
 
8.09.2021
Krótka relacja z placu budowy.
 
 
28.07.2021
 
Prace budowlane przy budowie aquaparku na Brochowie idą zgodnie z planem. Obiekt posiada już dach, rozpoczynają się prace wykończeniowe i budowa basenów zewnętrznych. Otwarcie brochowskiego aquaparku zaplanowano na maj 2022 roku.
 
 
26.07.2021
 
Pogoda sprzyja realizacji tej inwestycji, bowiem wszystkie prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Powstała już konstrukcja dachowa, dzięki czemu niebawem w środku rozpoczniemy prace wykończeniowe, z kolei na zewnątrz ruszamy z budową niecek basenowych. Jeszcze w tym miesiącu w wewnętrznych basenach przeprowadzone zostaną próby szczelności.
 
 
11.05.2021
 
Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem, widać już konstrukcje budynku.
Wylano 70% stropu monolitycznego, zamontowane zostały płyty prefabrykowane.
Do końca miesiąca planujemy osiągnąć stan pierwszego stropu nad parterem,  trwają już prace związane ze stawianiem stropów na pierwszym piętrze.
 
 
 
 
 
 
22.02.2021
 
Pomimo dwutygodniowych mrozów, które jeszcze do niedawna dawały się odczuć we Wrocławiu, budowa Miniaquaparku na Brochowie idzie zgodnie z planem.
Wykonano już zbrojenie dolne pod nieckę basenu sportowego z szalunkami. Obecnie do tej niecki układane są już orurowania odpływowe. Zabetonowane zostały wszystkie zbiorniki podbasenia i aktualnie kończone są piony w postaci ścian na istniejących już zbrojeniach. Pomiędzy poziomem podbasenia a parterem układany jest właśnie strop w części pomieszczeń szatniowych oraz holu głównego.
 
 
 
 
 
20.01.2021
 
Mimo pandemicznego czasu udaje nam się realizować plany i pozbywać białych plam na mapie Wrocławia, gdy chodzi o infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Stawiamy halę sportową przy ul. Racławickiej, remontujemy tamtejsze pływalnie Śląska, a dziś wmurowaliśmy kapsułę czasu pod trwającą już budowę ekologicznego Aquaparku na Brochowie przy ul. Polnej. Powstaną tam cztery baseny, w tym trzy kryte, ale też sale do fitnessu oraz jogi, saunarium i tereny zielone. 
 

Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Obiekt będzie niskoemisyjny i zasilany zieloną energią. Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych.

Prezes PPUH Transcom – Władysław Sobiech: - Obecna technologia i innowacyjne rozwiązania pozwalają nam zbudować obiekt unikatowy w skali kraju, a nawet świata. W podziemiach budynku znajdzie się zbiornik na wodę deszczową. Stamtąd woda trafi do zbiornika wody użytkowej. Następnie deszczówka będzie przefiltrowywana i używana do misek ustępowych oraz podlewania zieleni wokół inwestycji.

Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną.

W bryle budynku pojawi się również zielona ściana, która oprócz funkcji dekoracyjnej będzie oczyszczać powietrze wokół inwestycji oraz, co szczególnie istotne w upalne dni, obniżać temperaturę otoczenia.

 
21.10.2020
 
A w dzisiejszej odsłonie #NicsieniedziejeweWroclawiu zabieram wszystkich na Brochów.
 
 
8.10.2020
 
Ruszyły prace przy budowie kompleksu basenowego na Brochowie przy ul. Polnej. Wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramem.
 
 
 
 
25 sierpnia przekazano wykonawcy teren pod inwestycję przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu. Przetarg wygrało Konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom sp. z o.o. Aquaparkiem na Brochowie będzie zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny S.A. Koszt inwestycji szacowany jest na 35 milionów złotych. 
 
 
W miejscu powstawania nowej inwestycji w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 m2 krzewów i traw.
 

Przetarg obejmował zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu sportowo-rekreacyjnego wraz z parkingiem, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu.
 
- Bardzo się cieszę, że budujemy kolejny obiekt na miarę naszych czasów i oczekiwań, a także obiekt kompletny i całoroczny – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Dla tych z żyłką sportową powstanie basen, w którym będą mogli pokonywać kolejne długości i poprawiać swoje osiągi. Będą też niecki do nauki pływania i rekreacji, atrakcje dla najmłodszych, plaża do wypoczynku oraz SPA i saunarium. We Wrocławiu nie zapominamy nigdy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, dlatego w każdej części obiektu będzie to odczuwalne, od bezprogowych drzwi i przejść zaczynając, a na dźwigach umożliwiających korzystanie z obiektu kończąc. Zamierzenie jest takie, by latem ulgę przynosiło nam nie tylko pluskanie się w wodzie, ale też zieleń, która ma teren zdominować. Wreszcie będzie to inwestycja ekologiczna, wykorzystująca zieloną energię i oszczędna w prąd, czerpiąca energię z techniki solarnej. Czasem mówię, że Wrocław nie jest i zapewne nigdy nie będzie miastem skończonym, ale mam nadzieję, że takie obiekty jak powstający na Brochowie Aquapark będą nas do tego celu przybliżać – dodaje.  
 
 
Cztery strefy w jednym obiekcie
 
Nowy budynek to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Na pierwszym poziomie znajdą się 4 baseny wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej powstaną basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także basen zewnętrzny.
 

 
Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych. Wymiary tej niecki to 25 x 20 m, a jej głębokość wynosi od 0,3 do 1,35 m. Basen czynny będzie sezonowo. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym.  
Przed Aquaparkiem powstanie też parking o powierzchni 600 metrów kwadratowych z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi.
Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness, o które zabiegali mieszkańcy Brochowa. W jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, w drugiej - jogi. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.
 
Na piętrze znajdzie się również strefa saunarium. W jej skład wchodzić będą dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.
 

 
Obiekt niskoemisyjny zasilany zieloną energią
 
Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Obiekt będzie niskoemisyjny i zasilany zieloną energią. Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną.
 
– Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych – zapowiada Paweł Rańda, wiceprezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A.
 
W podziemiach budynku znajdzie się zbiornik na wodę deszczową. Stamtąd woda trafi do zbiornika wody użytkowej. Następnie deszczówka będzie przefiltrowywana i używana do misek ustępowych oraz podlewania zieleni wokół inwestycji.
 
Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną.
 
W bryle budynku pojawi się również zielona ściana, która oprócz funkcji dekoracyjnej będzie oczyszczać powietrze wokół inwestycji oraz, co szczególnie istotne w upalne dni, obniżać temperaturę otoczenia.
 

Otwarcie Aquaparku na Brochowie planowane jest na wiosnę 2022 roku.
 
Aquapark na Brochowie w liczbach:

Basen sportowy: (25x14, 5x1, 1,3-1,8 m o pow. lustra wody 363 mkw., z siedmioma torami szerokimi na 2 m),
Basen do nauki pływania (10x7, 5x0,9 m pow. 75 mkw., z trzema torami o szerokości 2,75 m)
Jacuzzi na 12 osób
Brodzik (pow. 20,86 mkw., głęboki na 0,4 m, wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne)
Basen zewnętrzny o pow. 475 mkw. będzie głęboki na 1,3 m, a w części brodzika na 0,4 m.
Strefa Saunarium: 2 sauny fińskie, łaźnia parowa
Strefa Fitness: siłownia i dwie sale fitness
Szacowany koszt inwestycji to 35 milionów złotych.

TIME LINE

  • przekazanie terenu pod budowę

    sierpień 2020
  • zakończenie inwestycji

    wiosna 2022