29 kwietnia 2022

Nowy blok sportowy w XIII Liceum Ogólnokształcącym

90%
POSTĘP PRACY

Nowy blok sportowy zapewni uczniom możliwość korzystania z zajęć wf na terenie placówki, a okolicznym mieszkańcom umożliwi korzystanie z sal po godzinach zajęć dydaktycznych

Aktualizacja:

29.04.2022

Mamy już zamontowane kosze, bramki, zegary, siatki na dużej sali w bloku sportowym w XIII LO. W sali do szermierki mamy już gotową nawierzchnię, w sali do tańca lustra, robotnicy finiszują z montażem drabinek i luster w kolejnych salach. Gotowe są toalety i sanitariaty w obiekcie. W budynku działa już winda. Prowadzone są prace wykończeniowe nawierzchni na zewnątrz budynku. Podziemny parking ma już wymalowane linie.

 

12.04.2022

Zbliżamy się do końca tej inwestycji. Zakończono prace związane z układaniem cegły elewacyjnej, wszystkich okładzin ceramicznych w obiekcie, roboty związane z montażem grzejników, balustrad, osprzętu elektrycznego, a także te związane z białym montażem. Mamy już ułożoną podłogę w dużej sali gimnastycznej. Czekamy m.in. na kosze. 

 

30.03.2022

Zakończono układanie wszystkich okładzin ceramicznych w obiekcie. Trwają prace związane z białym montażem. Ułożona została podłoga w dużej sali sportowej

17.03.2022

Rozpoczęły się prace związane z białym montażem i układaniem parkietów w największej sali gimnastycznej w obiekcie. Trwają roboty związane z montażem grzejników, osprzętu elektrycznego oraz balustrad w bloku sportowym. Inwestycja ma być gotowa w połowie roku.

1.03.2022

Zakończono układanie wszystkich okładzin ceramicznych w obiekcie. Zamontowano węzeł cieplny. Zakończono roboty związane z ułożeniem rusztów pod podłogi w salach sportowych. Trwają ostatnie prace przy elewacji obiektu.

1.02.2022

Na ukończeniu są prace przy elewacji obiektu sportowego. W tej chwili prowadzone są w środku roboty wykończeniowe związane układaniem kafelków na ścianach i podłogach. Trwa malowanie, montaż osprzętu elektrycznego oraz sanitarnego. Zamontowana została już winda. Wykonano zewnętrzną sieć ciepłowniczą. W najbliższym czasie rozpocznie się montaż węzła cieplnego w obiekcie, a następnie m.in. układanie parkietów.

26.10.2021

Na budowie dużej hali sportowej dla XIII LO prace są mocno zaawansowane.

Blok sportowy będzie spięty łącznikiem na poziomie I piętra z budynkami Liceum. Pomieści wielofunkcyjną salę sportową, siłownię, dwie sale typu fitness, salę taneczną oraz salę do szermierki, która jest dedykowana pobliskiej Szkole Podstawowej nr 85. Nowy blok sportowy będzie funkcjonować niezależnie od szkoły wieczorami lub w weekendy.

23.09.2021

Trwają prace przy elewacji, w trakcie także montaż okien w budynku oraz przygotowania do szklenia łącznika między obiektem, a Liceum Ogólnokształcącym nr XIII.
Rozpoczęło się wylewanie posadzek w siłowni, w najbliższych dniach będą kontynuowane roboty w tym zakresie w innych pomieszczeniach. Zaawansowane są już prace w parkingu, który powstaje pod obiektem.
Planowany koniec inwestycji to połowa 2022 roku

 

30.07.2021

Zabieram Was na ul. Haukego-Bosaka, gdzie trwa budowa dużej hali sportowej dla XIII LO. Prace są mocno zaawansowane.

 

20.07.2021

Na budowie bloku sportowego przy ul. Haukego-Bosaka robota wre. Aktualnie wykonywane są prace instalacyjne związane z elektryką, kanalizacją oraz wentylacją. Trwa także tynkowanie ścian. Niedługo rozpocznie się montaż konstrukcji łącznika, którym budynek będzie spięty z budynkiem XIII LO na poziomie I piętra.
 
 
W tym nowoczesnym bloku sportowym znajdą się m.in.: wielofunkcyjna sala sportowa, siłownia, 2 sale do fitnessu, sala taneczna oraz sala do szermierki, z której skorzystają dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej.

14.02.2021

Przy ul. Haukego-Bosaka trwają prace przy budowie bloku sportowego dla XIII Liceum Ogólnokształcącego.
Ten nowoczesny budynek będzie spięty ze szkołą łącznikiem na poziomie I piętra. Znajdą się w nim: wielofunkcyjna sala sportowa, siłownia, 2 sale do fitnessu, sala taneczna oraz sala do szermierki dla znajdującej się w pobliżu SP nr 85. 
 
 
Termin realizacji tej inwestycji to połowa 2022 roku, a jej koszt to 20,4 mln złotych

 

11.01.2021

Trwają prace przy budowie bloku sportowego dla XIII liceum ogólnokształcącego przy ul. Haukego-Bosaka. Ten nowoczesny budynek będzie spięty ze szkołą łącznikiem na poziomie I piętra. Znajdą się w nim: wielofunkcyjna sala sportowa, siłownia, 2 sale do fitnessu, sala taneczna oraz sala do szermierki.
Robota na budowie wre. Niedawno ustawiono ściany i słupy żelbetowe parteru i wykonana została m.in. pionowa izolacja termiczna ścian. Obecnie wykonawca zaczął stawiać konstrukcje 1 piętra. Termin realizacji tej inwestycji to połowa 2022 roku, a jej koszt to 20,4 mln zł.

 

29.10.2020

Jest już płyta fundamentowa. Aktualnie trwają dalsze prace zbrojeniowe i szalunkowe. 

21.10.2020

Obecnie kończy się montaż zbrojenia płyty fundamentowej. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace związane z  betonowaniem płyty fundamentowej.

 

1.07.2020

Mała gospodarcza wizyta - budujemy nową salę gimnastyczną m.in.: dla XIII LO. 

19.06.2020

Rozpoczęły się prace przy budowie nowoczesnej sali gimnastycznej dla Liceum nr XIII we Wrocławiu
Na razie trwają rozbiórki, porządkowanie terenu i pierwsze „odkrywki”.
 

 

 

 

5.12.2019

Umowa na realizację zadania została zawarta 4.12.2019 r. w trybie zaprojektuj i wybuduj. Jest projekt budowlany i pozwolenie na budowę. 

 

Blok sportowy będzie spięty łącznikiem na poziomie I piętra z budynkami Liceum. Pomieści wielofunkcyjną salę sportową, siłownię, dwie sale typu fitness, salę taneczną oraz salę do szermierki, która jest dedykowana pobliskiej Szkole Podstawowej nr 85. Nowy blok sportowy będzie funkcjonować niezależnie od szkoły wieczorami lub w weekendy.

Szczegółowo:

sala do szermierki pow. 423 m2, zaplecze, szatnie, sanitariaty

sala do zajęć siłowych pow. 205 m2, sala zajęć fitness pow. 172 m2, zaplecze, szatnie, sanitariaty

sala wielofunkcyjna pow. 617 m2, sala taneczna pow. 66 m2 

zaplecze techniczne, węzeł. c.o., oraz miejsca parkingowe. 

Odpowiedzialny za budowę jest Zarząd Inwestycji Miejskich. Planowany termin ukończenia prac to koniec 2022 r.  

TIME LINE

  • Ogłoszenie przetargu na wykonawcę

    październik 2019
  • Rozstrzygnięcie przetargu

    grudzień 2019
  • Planowany termin ukończenia prac

    IV kwartał 2022