Prestiżowe stypendia dla wrocławskich badaczy

Siedmioro młodych naukowców z Wrocławia zostało wyróżnionych w programie START 2020 prowadzonym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Wsparcie dla laureatów to roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł.


Celem programu START 2020 jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju zawodowego. W tym roku łącznie wyróżniono stu naukowców, w tym siedem osób z wrocławskich uczelni i ośrodków badawczych, tj.: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławkiego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu. Wszyscy wyróżnieni dostaną roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł, które mogą przeznaczyć na dowolny cel.

Laureaci programu START wybierani są w drodze wieloetapowego konkursu, w którym oceniana jest jakość ich dotychczasowego dorobku naukowego. Wrocławianie nagrodzeni zostali z takich dziedzin jak: fizyka, budownictwo, inżynieria materiałowa, kształtowanie środowiska, geodezja i kartografia, informatyka, psychologia, fizyka, biocybernetyka i inżynieria biomedyczna.

W tym roku Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyznała stypendia już po raz 28. Nabór wniosków do kolejnego konkursu rozpocznie się jesienią br.Zgłoś uwagę