Premiery kinowe od 8 lutego

Duże produkcje – amerykańska „Green Book” i brytyjska „Faworyta” z oscarowymi obsadami, a obok nich skromny, ale pięknie zrealizowany niemiecki „Walc w alejkach” i polska komedia romantyczna „Planeta Singli 3” i wreszcie dziesięcy film Lego. Takie premiery od tego weekendu we wrocławskich kinach.

  • Emma Stone w filmie „Faworyta”


1. Green Book

Green Book

Green Book

Termin od 7 lutego 2019 do 14 lutego 2019

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Na podstawie autentycznej historii, czyli dzieje przyjaźni jazzowego geniusza Dona Shirleya i jego szofera Tony'ego Vallelongi. Pierwszy swoim talentem mógłby obdzielić wielu innych muzyków, ale żyje w czasach, w których jego kolor skóry jest decydującym kryterium. Drugi, to wygadany i zorientowany w świecie gwiazd spryciarz z Bronksu, ochroniarz idealny. Wożąc czarnoskórego muzyka Dona Shirleya ma szansę zobaczyć, jak traktuje się Afroamerykanów w Ameryce A.D. 1962. Znakomite kino z pięknymi męskimi rolami Maherashali Alego i Viggo Mortensena. 

2. Faworyta

Faworyta

Faworyta

Historyczny / Obyczajowy
Termin od 8 lutego 2019 do 14 lutego 2019

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Początek XVIII wieku w Anglii, na tronie zasiada królowa Anna Stuart, choć to raczej monarchini papierowa, w rzeczywistości kluczowe decyzje państwowe podejmuje jej przyjaciółka, powierniczka i faworyta Sarah, księżna Marlborough. Kiedy na dwór przybywa krewna faworyty, Abigail, udaje jej się szybko zdobyć wpływ na królową. Rozpoczyna się bezpardonowa walka o wpływy. Ale film Greka Yorgosa Lanthimosa to coś więcej niż kostiumowy dramat, to niezwykły obraz epoki i genialne portrety trzech uwikłanych w zależności kobiet – królowej (genialna Olivia Colman), Sarah (znakomita Rachel Weisz) i Abigail (Emma Stone). Lektura obowiązkowa!

3. Planeta Singli 3

Planeta Singli 3

Planeta Singli 3

Komedia / Inne
Termin od 7 lutego 2019 do 14 lutego 2019

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Trzecia odsłona przygód pary, którą już wcześniej poznaliśmy. Tym razem jednak jest poważnie, bo Tomek i Ania chcą się pobrać. Marzeniem Ani jest przyjęcie na wsi i mieszkają tam krewni Tomka. Rzecz w tym, że dawno nie utrzymywał z nimi kontaktów, a to zwiastuje sporo problemów. Zwłaszcza że z tą rodziną najlepiej wychodzi się, rzeczywiście, na zdjęciu. Polska komedia romantyczna o singlach, choć wygląda na to, że czeka ich wreszcie happy end.

4. Lego przygoda 2

Lego przygoda 2 (dubbing)

Lego przygoda 2 (dubbing)

Termin od 7 lutego 2019 do 14 lutego 2019

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Druga część przygód mieszkańców Klocburga. Przed nimi spore wyzwanie w postaci niszczycielskiej siły najeźdźców – siejących spustoszenie LEGO DUPLO®. Aby wszystko pozostało po staremu Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi ruszają w podróż. Od jej wyniku zależeć będzie spokój ich świata.

5. Walc w alejkach

Walc w alejkach

Walc w alejkach

Dramat / Inne
Termin od 8 lutego 2019 do 14 lutego 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Niemiecki film, który zachwycił wielu widzów, a jest wyjątkowo skromny, zaś jego bohaterami są pracownicy pewnego supermarketu. Ich codzienne zajęcia to mozolne ustawianie towaru na półkach, wyładowywanie, obsługa wózków widłowych, przyuczanie nowych pracowników, przerwy kawowe w kantynie i rozmowy. Okazuje się, że z tego pozornie nieciekawego rytmu dnia można stworzyć niezwykle ciekawy obraz. I pokazać ludzi, których pracy na co dzień nie dostrzegamy. W jednej z głównych ról Franz Rogowski, wschodząca gwiazda niemieckiego kina. Zgłoś uwagę