Premiery kinowe od 23 sierpnia

Pod koniec wakacji mamy zestaw filmów katastroficznych („Świat w ogniu”, „Pełzająca śmierć”), świetną włoską opowieść o młodocianych gansterach („Piranie”), nieco mniej przekonującą wizję rządzonej przez kobiety z mafii dzielnicy w Nowym Jorku („Królowe zbrodni”), czy film dla dzieci z ludzikami Playmobil. 

  • Fragment plakatu z filmu „Piranie”


1. Świat w ogniu

Walka z terroryzmem w hollywoodzkim wydaniu i w hollywoodzkiej obsadzie z Morganem Freemanem (jako Marszałkiem) i Geraldem Butlerem (w roli agenta, który musi zapobiec zagrożeniu – atakom terrorystycznym w USA). Będzie wartka akcja, sporo strzelanin, choć to raczej propozycja dla fanów gatunku.

2. Pełzająca śmierć

Dwoje ludzi – ojciec i córka uziwęzieni w domu – nie mogą być ewakuowani z miasteczka podczas poteżnego huraganu. Okazuje się jednak, że porywisty wiatr i opady są niczym w porównaniu z tym, co czai się w piwnicy posesji. Trzymający w napięciu film z dobrą obsadą (Kaya Scodelario i dawno niewidziany Barry Pepper). Coś w sam raz na koniec lata, choć pewnie nie dla wyjątkowo wrażliwych.

3. Królowe zbrodni

Miało być wystrzałowo, jest słabiej niż poprawnie. Historia o trzech żonach, które przejmują schedę po mężach gangsterach z wyjątkowo werwą w Nowym Jorku końca lat 70. mogła być hitem sezonu, ale poza szumnymi zapowiedziami, twórcy trochę zmarnowali potencjał aktorski (grają Melissa McCarthy, Elisabeth Moss, Tiffany Haddish) i scenariuszowy. Warto tylko ze względu na obsadę, na opowieść już niekoniecznie.

4. Dora i Miasto Złota

Historia dla nastolatków nakręcona z dużym rozmachem. Główną bohaterką jest tytułowa Dora, która przeżywa przygody, jakich pozazdrościłby jej nawet sam Indiana Jones. Przez całe dzieciństwo Dora mieszkała z rodzicami w dżungli. Teraz trzeba tę zieloną zamienić na betonową, bo dziewczyna idzie do liceum. Ale nawet wywrócenie życia o 180 stopni nie sprawi, że Dora zatraci w sobie żyłkę detektywistyczną i umiłowanie niebezpieczeństwa.

5. Piranie

Już w książce „Gomorra” Roberto Saviano ostrzegał, że mafijną stolicą Włoch od dawna nie jest Palermo, ale Neapol. Dowodzi tego film o nastolatkach z tej stolicy spaghetti, które przejmują władzę po aresztowanych bossach. Bezwzględnie egzekwują wszystko, na co dotychczas mieli ochotę, wchodzą w role kreowane niegdyś przez dorosłych poprzedników. Zamieniają miasto w scenę zbrodni.  

6. Playmobil: Film

Playmobil zrealizowało film o swoich ludzikach, które na rynku od lat konkurują z Lego. Teraz i one mają własny film, a bohaterami jest żądne przygód rodzeństwo, które przypadkiem trafia do krainy zamieszkiwanej przez ludziki Playmobil. Na miejscu nie czeka ich jednak sielanka, bo okazuje się, że chłopiec został porwany, a jego siostra będzie musiała znaleźć sposób, aby uwolnić go z rąk pirata Bloodbonesa.Zgłoś uwagę