Odwiedzili dzieci z Przylądka Nadziei sprawiając im mnóstwo radości

Na podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei, czekała 1 maja spora niespodzianka. Odwiedzili ich wrocławscy policjanci, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, a przede wszystkim roztańczeni Komisarze Lwy, którzy przygotowali dla dzieci specjalne pokazy wywołując uśmiechy na ich twarzach.

  • Policjanci odwiedzili dzieci z Przylądka Nadziei

    Policjanci odwiedzili dzieci z Przylądka Nadziei, źródło: Wrocławska policja


Funkcjonariusze z komendy miejskiej postanowili trochę uprzyjemnić maluchom ich pobyt we wrocławskiej klinice. Z samego rana podjechali pod Przylądek Nadziei wyposażeni w sprzęt taki jak: policyjne motocykle, radiowozy i inne pojazdy specjalne. Jednak największą atrakcją był występ Komisarza Lwa, maskotki wrocławskiej Policji.

źródło: wrocławska policja

Czytaj też: Piąte urodziny Przylądka Nadziei

Komisarze przygotowali specjalny układ choreograficzny, który ćwiczyli w tajemnicy od kilku dni. Zaprezentowali go z każdej strony budynku szpitala, aby każde z dzieci mogło bawić się razem z nimi. To jednak nie było wszystko, bowiem oprócz lwów, były też  pokazy specjalnie szkolonych psów.

– Pokaz oraz taniec spotkały się z niesamowitym entuzjazmem ze strony podopiecznych Przylądka Nadziei. Dzieci bawiły się razem z policjantami, klaszcząc i tańcząc w rytm wesołej muzyki. Ze względów bezpieczeństwa nie mogły „przybić piątki” bezpośrednio z funkcjonariuszami, jednak ich brawa zza szyb budynku dały policjantom ogromny zastrzyk satysfakcji, ale też nie ma co ukrywać, wzruszenia – mówi sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan, z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

źródło: wrocławska policja

Przylądek Nadziei we Wrocławiu to największy i najnowocześniejszy w Polsce ośrodek dla dzieci z chorobami nowotworowymi oraz schorzeniami układu krwiotwórczego. Każdego roku leczy się tu ok. 2 tys. małych pacjentów.Zgłoś uwagę