Bezpośredni pociąg z Wrocławia do Pragi rusza 21 grudnia

Od 21 grudnia startuje bezpośrednie weekendowe połączenie z Wrocławia do Pragi. Obsługiwać je będą pociągi czeskiego przewoźnika Leo Express, które po polskiej stronie, podobnie jak w przypadku połączenia Wrocław – Drezno, obsłużą załogi Kolei Dolnośląskich.

  • https://pixabay.com/pl/photos/praga-praha-zima-noc-3010407/


Bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Praga pojawi się od grudnia w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020. Podróżni będą mogli skorzystać z dwóch par pociągów kursujących w każdy weekend, po jednej parze każdego dnia. W pozostałe dni pasażerowie będą mogli skorzystać z działających do tej pory połączeń z przesiadką w Lichkovie i Uściu nad Orlicą.

Nowe połączenie pozwoli skrócić czas podróży do Pragi. Obecne podróż z przesiadkami trwa powyżej pięciu godzin. Bezpośredni pociąg będzie pokonywał trasę w czasie nieco powyżej czterech godzin. Uruchomienie nowego połączenia to efekt rozmów przedstawicieli władz samorządowych Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego. Ich finałem było podpisanie odpowiednich umów. 

Bilety już w sprzedaży

Pierwszy pociąg z Pragi do Wrocławia odjedzie 20 grudnia, natomiast ze stolicy Dolnego Śląska 21 grudnia. Składy będą odjeżdżać z Wrocławia w każdą sobotę i niedzielę o 5:58, a z Pragi do Wrocławia w każdy piątek, sobotę i niedzielę o 18:08. W sprzedaży są już bilety. W klasie ekonomicznej kosztują nawet 17 zł, na pierwsze dni są już jednak w większości wyprzedane. Linię obsługiwać będą pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne Flirt w wersji dalekobieżne. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji bilety w trzech klasach pociągu (ekonomiczne, biznes i premium). Bilety są dostępne w wybranych kasach Kolei Dolnośląskich, kasach Leo Express a także w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej firmy.Zgłoś uwagę