28 kwietna ruszają pociągi do Skalnego Miasta [ROZKŁAD JAZDY, BILETY]

Od 28 kwietnia Koleje Dolnośląskie uruchamiają weekendowe połączenia kolejowe z Wrocławia do Skalnego Miasta (Adršpach). Pociągi do Czech kursować będą z samego rana, powrotne przejazdy planowane są na wieczór. To świetna opcja dojazdowa na weekend u naszych południowych sąsiadów.

  • 28 kwietnia ma ruszyć połączenie do Skalnego Miasta


Najsłynniejszego czeskiego skalnego miasta w miejscowości Adršpach chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Piękne widoki, lazurowe jeziora i niebywałe formacje skalne. Teraz będziemy mogli tam dojechać bezpośrednio z Wrocławia pociągiem Kolei Dolnośląskich.

Od 28 kwietnia dolnośląski przewoźnik uruchamia nowe, weekendowe połączenie. Póki co pilotażowo w okresie letnim, jednak jeśli będzie cieszyło się zainteresowaniem KD pomyślą o wydłużeniu kursowania.

Sprawdź rozkład jazdy – plik pdf

Pociągi do Skalnego Miasta ruszać będą z samego rana w sobotę i niedzielę i wracać do stolicy Dolnego Śląska wieczorem.

Rozkład jazdy:

Dojazd: Wrocław Gł. 5:46 – Wałbrzych Miasto 7:04 – Mezimesti 8:07 – Adrspach 8:45. Łączny czas przejazdu: 2:59.

Powrót: Adrspach 18:50 – Mezimesti 19:18 – Wałbrzych Miasto 20:28 – Wrocław Główny 21:32. Łączny czas przejazdu to 2:42 h.

Ceny biletów:

  • Wrocław Główny – Adrspach 24 zł
  • Dzieci do lat 6 bezpłatnie
  • Dzieci do lat 15 – 50% zniżki

Tam i z powrotem Wrocław Główny – Adrspach 48 zł (z tym, że bilet jest ważny przez dwa dni tj. sobota i niedziela).

– Pojazdy, które będą obsługiwały te połączenia to dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne. Jest w nich 4/5 przeznaczonych do przewozu rowerów – dodaje Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Zgłoś uwagę