Pokaz specjalny: „Świt” w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 31.03 do godz. 10

Mamy dla was dwa podwójne zaproszenia na  pokaz specjalny filmu „Świt” w niedzielę 2 kwietnia o 16.30 w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

“Świt” – łotewski kandydant do Oscara – to film oparty na sowieckiej historii propagandowej o młodym pionierze Pawliku Morozowie, który zadenuncjował swego ojca tajnej milicji i w odwecie został zamordowany  przez swoją rodzinę. Jego życie miało być inspiracją dla wszystkich « prawych » obywateli Związku Radzieckiego. Bohaterem filmu jest 10-letni Janis. Chłopiec jest pionierem i żyje w kołchozie o nazwie « Świt »na terenie dzisiejszej Łotwy. Jego ojciec jest wrogiem kołchozu (i systemu sowieckiego) i zamierza spalić siedzibę dyrekcji. Mały Janis zdradza i wydaje swego ojca milicji, za co ojciec mści się zabijając Janisa. Kto w tej sowieckiej przypowieści jest dobry a kto zły?

Film znalazł się na shortliście do Europejskich nagród filmowych oraz zdobył główną nagrodę za zdjęcia na Black Nights FF - Tallinn. Jest to poemat wizualny, w którym ze strony polskiej jedną z wiodących ról odgrywa Wiktor Zborowski, Wojciech Staroń  był autorem zdjęć a Natalia Czeczott odpowiadała za kostiumy. 

Aby wygrać bilety trzeba do 31.03 do godz.10  wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jak nazywał się bohater sowieckiej propagandy, pionier, ktory doniósł na swojego ojca kułaka?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo. 

 
Zgłoś uwagę