Podwójne zaproszenie na Stabat Mater w NFM [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa 4 listopada do 15.30.


Mamy dla Was podwójne zaproszenie na sobotni koncert w Narodowym Forum Muzyki. W programie Stabat Mater Francisa Poulenca powstałe dokładnie w połowie XX wieku. To utwór szczególny dla jego twórcy. Dedykowany został pamięci jednego z jego przyjaciół. Był nim artysta i projektant Christian Bérard, znany ze współpracy z czołowymi postaciami ówczesnej mody: Coco Chanel, Niną Ricci, i Elsą Schiaparelli. Chwytająca za serce, pełna kontemplacji kompozycja wyróżnia się na tle twórczości Poulenca, któremu przypięto łatkę miłośnika groteski. Utwór Stabat Mater szybko zdobył również uznanie publiczności i znawców. Tuż po premierze w ramach prestiżowego francuskiego festiwalu w Strasbourgu, dzieło zostało wyróżnione nagrodą amerykańskich krytyków muzycznych, za najlepszą kompozycję chóralną roku.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na koncert do NFM trzeba 4 listopada do godz. 15.30 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz napisać, jaki chór zaśpiewa podczas sobotniego konkursu?

Wygrywa piąta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany telefonicznie.Zgłoś uwagę