Pociągiem na superfinał

W sobotę, 11 lipca, tysiące osób wstrzymają oddech. Tego dnia na Stadionie Wrocław odbędzie się największe sportowe wydarzenie roku w stolicy Dolnego Śląska - X SuperFinał w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego.

  • futbol amerykański

    zdjęcie ilustracyjne


Ostatnie trzy finały (dwa na Stadionie Narodowym w Warszawie i jeden na Stadionie Miejskim w Gdyni) przyciągnęły w sumie 46 tys. widzów. Tym razem dwa najlepsze zespoły tego sezonu zmierzą się na arenie służącej na co dzień piłkarzom Śląska Wrocław. Średnia widownia na meczach WKS-u przekroczyła w tym sezonie 11 tysięcy widzów. Zapowiada się, że finał rozgrywek Topligi obejrzy z trybun co najmniej dwa razy tyle widzów. Z tej okazji specjalną ofertę przygotowały Koleje Dolnośląskie.

- W dniu trwania imprezy kibice posiadający bilet wejścia na X SuperFinał PLFA będą mogli na jego podstawie podróżować za darmo pociągami Kolei Dolnośląskich do Wrocławia i z powrotem. Umożliwi to przyjazd na imprezę nawet z dużym wyprzedzeniem. W przypadku powrotów prosimy Kibiców jedynie o wcześniejsze sprawdzenie rozkładu jazdy i zaplanowanie dojazdu na dworzec Wrocław Główny tak, aby nie spóźnić się na ostatni pociąg - mówi Bogusław Molecki z Kolei Dolnośląskich.

Jeden z najważniejszych przewoźników na Dolnym Śląsku będzie promować X SuperFinał PLFA na monitorach wewnątrz wagonów. Codziennie składami Kolei Dolnośląskich podróżuje do pracy czy szkoły tysiące osób, które mogą być potencjalnymi adresatami sportowego święta na Stadionie Wrocław.

- Koleje Dolnośląskie kojarzą się mieszkańcom przede wszystkim z codziennymi dojazdami do pracy i szkoły. W trakcie weekendów czy wakacji czynimy starania, aby nasi pasażerowie również wychodzili z domu i korzystali z naszych usług - odkrywając magię Dolnego Śląska. Jedną z przyczyn takiego wyjazdu może być wizyta na X SuperFinale - myślimy, że jest to wystarczający powód do nawiązania współpracy z prężnie działającą Polską Ligą Futbolu Amerykańskiego - dodaje Molecki.

Bramy stadionu zostaną otwarte już o godzinie 15., gdy na esplanadzie obiektu rozpocznie się przedmeczowy sportowy piknik. Nie zabraknie pokazów cheerleaderek, miasteczka dyscyplin The World Games 2017, amerykańskiej kuchni oraz atrakcji dla najmłodszych. Ceremonia otwarcia finału rozpocznie się o godzinie 19:00. Po jej zakończeniu zaczną się już prawdziwe, sportowe emocje, które wyłonią nowego mistrza Topligi!

Materiały prasowe

Zgłoś uwagę