Pociąg do kultury Berlin-Wrocław będzie nadal kursował

Weekendowe połączenia kolejowe Wrocław-Berlin działające pod nazwą Pociąg do kultury będzie nadal funkcjonować. Potwierdził to Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, trwają ostatnie uzgodnienia ze stroną niemiecką.

  • Wrocławianie będą mogli w 2019 roku korzystać z połączenia KD do Berlina.


Urząd Transportu Kolejowego przyznał Kolejom Dolnośląskim otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Wrocław Główny – Tuplice – granica państwa i w kierunku powrotnym do 12 grudnia 2020 roku. To oznacza, że dolnośląski przewoźnik może przez dwa lata oferować przejazdy w ramach weekendowego połączenia na trasie Wrocław Główny-Berlin. Oferta do tej pory działała pod nazwą „Pociąg do kultury” i biła frekwencyjne rekordy popularności. Rocznie z połączenia korzystało ponad 30 tysięcy osób.

Przypomnijmy. To międzynarodowe połączenie zostało uruchomione w 2016 roku i miało zachęcać głównie do turystyki kulturalnej, bo motorem napędowym były wydarzenia ESK 2016 odbywające się we Wrocławiu. Połączenie okazało się sukcesem i samorządowcy z Niemiec i Polski wywalczyli, że działało i w kolejnych latach. Będzie uruchomione i w roku 2019.

- Będziemy kontynuować „Pociąg do Kultury Wrocław – Berlin”. Koleje Dolnośląskie będą obsługiwać trasę po stronie polskiej, a Deutsche Bahn po stronie niemieckiej - mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

W Kolejach Dolnośląskich słyszymy, że trwają ostatnie uzgodnienia ze stroną niemiecką. W najbliższych dniach ma pojawić się nowy rozkład jazdy dla tego połączenia. Będziemy mogli z niego skorzystać już sylwestra i Nowy Rok. Rozkłady jazdy najszybciej pojawią się na stronie KDZgłoś uwagę