Challenge Club, czyli klub dla otwartych na zmiany

Challenge Club to comiesięczne spotkania dzielenia się doświadczeniem i networking z osobami aktywnymi biznesowo. Na pomysł jego powstania wpadła dwójka znajomych, którzy przezwyciężyli przeciwności losu i na swoim przykładzie pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. „Bo każdy z nas stoi właśnie przed wyzwaniem, jest po lub przed kolejnym”, tłumaczą organizatorzy.

  • challenge club wrocław


Misją Challenge Club jest inspirowanie i dostarczanie strategii do stawiania czoła wyzwaniom, a przez to zwiększania satysfakcji z różnych obszarów życia. Tak powstał Challenge Club, skupiający ludzi, którym zależy na rozwoju zawodowym i osobistym.

- Zależało nam na grupie, w której spotkamy się z osobami na pewnym poziomie doświadczenia zawodowego i życiowego, tak, żeby można było się powymieniać doświadczeniem, wiedzą i kontaktami – mówi Wojtek Paździor, jeden z założycieli Challenge Club. - Chodziliśmy na wiele różnych grup we Wrocławiu, ale przeważnie pojawiali się na nich albo sprzedawcy, którzy przychodzili wyłącznie, żeby znaleźć nowych klientów, albo studenci, których jakkolwiek cenię za zainteresowanie tematem i chęć zdobywania doświadczenia, ale dla mnie korzyść ze spotkania z nimi jest mniejsza. Skoro więc nie było takiego klubu, to postanowiliśmy go założyć – dodaje. 

Challenge Club, aby umieć sprostać wyzwaniom

- Każdy z nas stoi właśnie przed wyzwaniem, jest po lub przed kolejnym. Challenge Club ma pomóc ludziom w przygotowaniu się na nie – mówi Ania Aftowicz, założycielka. W czasie comiesięcznych spotkań będą prezentowane historię ludzi, którzy przezwyciężyli przeciwności losu, pokazując tym samym, że nie ma rzeczy niemożliwych. - W Challenge Club poznajemy ludzi i ich historie, które pomogą pokonać wyzwania szybciej, łatwiej, taniej lub je w ogóle sobie uświadomić – dodaje Ania Aftowicz.

Challenge Club liczy około 70 osób. - Zależy nam na tym, aby atmosfera spotkań sprzyjała poznawaniu się nawzajem, rozmowie i wymianie doświadczeń, dlatego też ograniczyliśmy liczebność grupy – mówi Wojtek Paździor. - Spotkania są podzielone na dwie części. Pierwsza to spotkanie z zaproszonym gościem, który opowiada o swoim wyzwaniu i sposobie, w jaki mu sprostał. Druga część to warsztaty. 

Comiesięczna dawka inspiracji

Gościem pierwszego spotkania Challenge Club był Alex Barszczewski, autor popularnego bloga o rozwoju osobistym dla młodych menedżerów www.alexba.eu, który opowiadał o tym, jak z zakompleksionego introwertyka, który był postrzegany jako „cienias” stał się pewnym siebie ekstrawertykiem. Przekonywał, że pewność siebie można ćwiczyć i podał kilka praktycznych wskazówek, jak to robić.

Jego wystąpienie, a w przyszłości również spotkania z innymi zaproszonymi gośćmi, będą publikowane na stronie klubu. 

 ulajZgłoś uwagę