Piekny Wrocław. Edycja XXIII

  • Odtworzenie zabytkowego historycznego kompleksu Dworca Wrocław Główny, al. Józefa Piłsudskiego 105

  • 1. nagroda - Terminal Pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu

  • wyróżnienie - budynek mieszkalny jednorodzinny, ul. Trawowa

  • 2. nagroda rozbudowa domu jednorodzinnego, Muchobór Mały, Wrocław

  • wyróżnienie -Geocentrum Politechnika Wrocławska, ul. Na Grobli 13-15

  • 2. nagroda - budynek Akademii Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19-21

  • 2. nagroda - zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej PRZY SŁOWIAŃSKIM WZGÓRZU, ul. Jedności Narodowej

  • wyróżnienie - zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ul. Prądzyńskiego

  • 3. nagroda - budynek mieszkalny jednorodzinny, ul. Stryjska

  • 3. nagroda - przebudowa, rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, ul. Braniborska 59

  • 1. nagroda - budynek usługowo-apartamentowy MARINA II, ul. Księcia Witolda

  • Nagrodę specjalną za najlepszą modernizację obiektu historycznego otrzymuje odtworzenie zabytkowego historycznego kompleksu Dworca Wrocław Główny, al. Józefa Piłsudskiego 105

  • 1. nagroda budynek mieszkalny jednorodzinny, Osobowice

  • Przebudowa Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1

  • Przebudowa schronu przeciwlotniczego na siedzibę Muzeum Współczesnego Wrocławia, pl. Strzegomski 2a

  • wyróżnienie - zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ul. Rydygiera 2a


W XXIII edycji konkursu wyróżnienie i jednocześnie nominację do nagrody specjalnej otrzymuje:

  • Odtworzenie zabytkowego historycznego kompleksu Dworca Wrocław Główny, al. Józefa Piłsudskiego 105
    Autor: GRUPA 5 ARCHITEKCI Sp. z o.o., Warszawa – Rafał Zelent, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski, Roman Dziedziejko, Mikołaj Kadłubowski,
    Współpraca autorska: Michał Świtalski, Agnieszka Wróblewska oraz Maciej Dudkiewicz, Marta Lewandowska, Katarzyna Rokicka Muller, Małgorzata Borys, Maciej Gruszecki, Elżbieta Fojut – Gajewska, Mikołaj Kołacz, Adam Nieduszyński, Katarzyna Skiba, Maciej Marzecki, Mariusz Wolski, Łukasz Bałut, Maciej Fistek, Kacper Gronkiewicz, Marek Hogiel, Andrzej Kikowski, Urszula Koźmińska, Dariusz Kwiatkowski, Anna Leszkiewicz, Maciej Lewandowski, Agnieszka Łańko, Agata Muszyńska, Jan Placha, Patryk Skolimowski, Rafał Stefanowski, Marcin Zatoński, studenci Dorota Flor, Marek Hogiel, Anna Krychowiak, Piotr Łosek, Katarzyna Olech – z wielobranżowym zespołem
    Inwestor: Polskie Koleje Państwowe” Spółka Akcyjna, Warszawa
    Wykonawca: Konsorcjum firm: lider – Budimex S.A., Warszawa, partner – Ferrovial Agroman S.A., Madryt, Hiszpania

Ponadto do nagrody nominowane są obiekty wyróżnione w poprzedniej, XXII edycji konkursu:

  • Przebudowa schronu przeciwlotniczego na siedzibę Muzeum Współczesnego Wrocławia, pl. Strzegomski 2a
    Autor: VROA architekci – Marta Mnich, Łukasz Wojciechowski, Magda Szwajcowska, CH+architekci - Agnieszka Chrzanowska, Wojciech Chrzanowski, Grzegorz Kaczmarowski, Wrocław
    Inwestor: Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocław
    Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ARKOP – Krzyszof Pianowski i S-ka Sp. j., Wrocław 

  • Przebudowa Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
    Autor: Chapman Taylor International Services Sp. z o.o. – Leszek Tomaszewski, Witold Nowakowski, Tomasz Kurpiel, Warszawa,
    współpraca: Przedsiębiorstwo Projektowo-Doradcze WroTech Sp. z o.o., Wrocław
    Inwestor: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., Wrocław
    Wykonawca: Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego BUDUS S.A., Katowice

Nagrodę specjalną za najlepszą modernizację obiektu historycznego otrzymuje:

  • Odtworzenie zabytkowego historycznego kompleksu Dworca Wrocław Główny, al. Józefa Piłsudskiego 105
    Autor: GRUPA 5 ARCHITEKCI Sp. z o.o., Warszawa – Rafał Zelent, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski, Roman Dziedziejko, Mikołaj Kadłubowski, Współpraca autorska: Michał Świtalski, Agnieszka Wróblewska oraz Maciej Dudkiewicz, Marta Lewandowska, Katarzyna Rokicka Muller, Małgorzata Borys, Maciej Gruszecki, Elżbieta Fojut – Gajewska, Mikołaj Kołacz, Adam Nieduszyński, Katarzyna Skiba, Maciej Marzecki, Mariusz Wolski, Łukasz Bałut, Maciej Fistek, Kacper Gronkiewicz, Marek Hogiel, Andrzej Kikowski, Urszula Koźmińska, Dariusz Kwiatkowski, Anna Leszkiewicz, Maciej Lewandowski, Agnieszka Łańko, Agata Muszyńska, Jan Placha, Patryk Skolimowski, Rafał Stefanowski, Marcin Zatoński, studenci Dorota Flor, Marek Hogiel, Anna Krychowiak, Piotr Łosek, Katarzyna Olech – z wielobranżowym zespołem,
    Inwestor: Polskie Koleje Państwowe” Spółka Akcyjna, Warszawa
    Wykonawca: Konsorcjum firm: lider – Budimex S.A., Warszawa, partner – Ferrovial Agroman S.A., Madryt, Hiszpania

Wśród rozpatrywanych zgłoszeń w kategoriach podstawowych nie przyznano nagród i wyróżnień w kategoriach "budynek przemysłowy" i "obiekt inżynierski".

Kategoria – Budynek użyteczności publicznej

  • Wyróżnienie:
    Geocentrum – Politechnika Wrocławska, ul. Na Grobli 13-15
    Autor: Kuryłowicz & Associates – Wrocław Sp. z o.o. – Stefan Kuryłowicz, Artur Płaza, Bartosz Płaza, Piotr Szpara-Soliński, Anna Hajdo, Wojciech Robak, Arkadiusz Chamielec
    Inwestor: Politechnika Wrocławska
    Wykonawca: Kajima Poland Sp. z o.o., Warszawa
  • 3. nagroda
    Przebudowa, rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, ul. Braniborska 59
    Autor: KKM Kozień Architekci s.c. – Marek Kozień, Magdalena Kozień-Woźniak, Katarzyna Kozień-Kornecka, Kraków
    Inwestor: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie
    Wykonawca: ABM SOLID S.A. w upadłości układowej, Tarnów
  • 2. nagroda
    Budynek Akademii Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19-21
    Autor: Pracownia Architektury Głowacki - Tomasz Głowacki, Wrocław
    Inwestor: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Gepperta we Wrocławiu
    Wykonawca: Hochtief Polska S.A., Warszawa
  • 1. nagroda
    Terminal Pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu
    Autor: JSK Architekci Sp. z o.o. - Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz, Michał Lah, Warszawa
    Inwestor: Port Lotniczy Wrocław S.A.
    Wykonawca: Hochtief Polska S.A., Warszawa

Kategoria – budynek mieszkalny wielorodzinny

  • wyróżnienie
    Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ul. Prądzyńskiego
    Autor: Autorska Pracownia Projektowa Konarzewski – Leszek Konarzewski, Marek Konarzewski, współpraca: Maja Pawłowska, Magdalena Liberda, Aleksandra Konarzewska, Wrocław
    Inwestor: INTER-ES Deweloper Piotr Ponikowski Sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna, Wrocław
    Wykonawca: BAUMATECH Sp. z o.o., Wrocław
  • wyróżnienie
    Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ul. Rydygiera 2a
    Autor:Kuryłowicz & Associates – Wrocław Sp. z o.o. - Stefan Kuryłowicz, Arkadiusz Chamielec, Emilia Putresza
    Inwestor: Azysa Polska Sp. z o.o., Wrocław
    Wykonawca: Azysa Polska Sp. z o.o., Wrocław – kierownik budowy: Maciej Kołaczek
  • 3. nagroda
    Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej PRZY SŁOWIAŃSKIM WZGÓRZU, ul. Jedności Narodowej
    Autor: Kuryłowicz & Associates – Wrocław Sp. z o.o. – Arkadiusz Chamielec, Marcin Łopatka, Ewa Patas, Piotr Szpara-Soliński, Emilia Putresza Echo Investment S.A., Kielce
    Wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo S.A., Warszawa
  • 2. nagroda
    Zespół mieszkaniowy POD PRZYJAZNYM ADRESEM, ul. Przyjaźni/Rodzinna
    Autor: Dziewoński Łukaszewicz Architekci s.c. – Bartosz Łukaszewicz, Marcin Dziewoński, współpraca autorska: Marta Smarzych, Izabela Łątka, Wrocław
    Inwestor: PD S.A., Wrocław
    Wykonawca: Polski Koncern Budowlany PolKonBud S.K.A., Wrocław
  • 1. nagroda
    Budynek usługowo-apartamentowy MARINA II, ul. Księcia Witolda
    Autor: Grupa ARCHIPELAG, Artur Wójciak, Wrocław
    Inwestor: TOPACZ INVESTMENT Sp. z o.o., Wrocław
    Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane ALFA-DACH Sp. z o.o., Wrocław

Kategoria – budynek mieszkalny jednorodzinny

  • wyróżnienie
    Budynek mieszkalny jednorodzinny, ul. Trawowa
    Autor: Anna Chamielec, Arkadiusz Chamielec, współpraca autorska: Maciej Szado, Wrocław
    Inwestor: Inwestor prywatny
    Wykonawca:System gospodarczy
  • 3. nagroda
    Budynek mieszkalny jednorodzinny, ul. Stryjska
    Autor: Andrzej Poniewierka, Marek Stawiany, Wrocław
    Inwestor: Inwestor prywatny
    Wykonawca: System gospodarczy
  • 2. nagroda
    Rozbudowa domu jednorodzinnego, Muchobór Mały, Wrocław
    Autor: GRID architekci s.c. - Agnieszka Zając, Artur Toboła, Wrocław
    Inwestor: Amadeusz Krawczyk „ESKALACJA”, Wrocław
    Wykonawca: Drewniane Konstrukcje - Michał Krawczyk, Wrocław FabForm - Piotr Fabiański, Wrocław
  • 1. nagroda
    Budynek mieszkalny jednorodzinny, Osobowice
    Autor: GRID architekci s.c. - Agnieszka Zając, Artur Toboła, współpraca - Katarzyna Karaś, Wrocław
    Inwestor: Inwestor prywatny
    Wykonawca: System gospodarczy

Jednocześnie Kapituła postanowiła nominować obiekty wyróżnione pierwszą nagrodą we wszystkich kategoriach do nagrody głównej i przyznać:

  • nagrodę główną - GRAND PRIX, którą otrzymuje:
    Terminal Pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu
    Autor: JSK Architekci Sp. z o.o. - Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz, Michał Lah, Warszawa
    Inwestor: Port Lotniczy Wrocław S.A.
    Wykonawca: Hochtief Polska S.A., Warszawa


Zgłoś uwagę