"Picasso Dalí Goya. Tauromachia - walka byków" - wydarzenia towarzyszące [KALENDARZ]

Wykłady, spotkania wokół jednego dzieła, pokazy filmowe oraz warsztaty dla dzieci. To wszystko w ramach rozpoczynającego się cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków.


Najsłynniejsi toreros, tradycje hiszpańskie związane z corridą, symboliczny wymiar walki człowieka z bykiem. Na wykładach odbywających się w Sali Sesyjnej Dworca Wrocław Główny usłyszymy nie tylko o historii corridy, ale podejmiemy też próbę odpowiedzi na pytanie czym obecnie jest corrida. Sztuką, sportem, widowiskiem?

Spotkania wokół jednego dzieła odbywające się w Muzeum Architektury to szansa dla tych wszystkich, których interesuje wnikliwa analiza i interpretacja danego dzieła  okiem historyka sztuki. Pod lupę zostaną wzięte m.in. cykl Tauromachia, karton przygotowawczy do tapiserii na podstawie pracy Guernica czy Rogacz wspaniały Picassa.

Pokazy filmowe w Dolnośląskim Centrum Filmowym to projekcje pozwalające zrozumieć szerszy kontekst wystawy, szczególnie związany z twórcami prezentowanych na wystawie dzieł. W programie: Przygody Picassa (1978 r.), Testament Orfeusza (1959 r.), Pies andaluzyjski  (1929 r.),  Złoty wiek (1930 r.) oraz Matador  (1986 r.).

Wakacyjne warsztaty dla dzieci mające miejsce w sierpniu oraz rodzinne warsztaty weekendowe rozpoczynające się od września w Muzeum Architektury to zajęcia które poprzez działania plastyczne w przystępny sposób przybliżają dzieciom tematykę wystawy i konteksty wokół niej. Najmłodsi będą się mogli dowiedzieć np. jak poprzez wygląd artyści manifestują swoje poglądy artystyczne czy jaka jest historia powstania gigantycznego dzieła Picassa Guernica.

Picasso Dalí Goya. Tauromachia – walka byków

Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5

Wystawa otwarta w dniach 24 lipca - 16 listopada 2014

Oficjalna strona internetowa wystawy: www.tauromachia.pl, oficjalny blog poświęcony wystawie

materiały prasoweZgłoś uwagę