„Perłowy guzik” – bilety do DCF-u [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 22.07 do godz.10

Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na premierowy film „Perłowy guzik” w dniach 22-28.07 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Poruszający i pięknie zrealizowany film dokumentalny Patricio Guzmána, nagrodzony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz na festiwalu w Berlinie i Grand Prix Dolnego Śląska - Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego podczas Docs Against Gravity Film Festival we Wrocławiu. Morze jest źródłem życia, ale może być również niemym świadkiem okrutnych zbrodni i tragedii. Woda ma pamięć, która potrafi zakonserwować wspomnienia. Ocean nosi w sobie historię całej ludzkości. To w nim skupiają się wszystkie głosy pochodzące z Ziemi i z kosmosu. Patricio Guzmán stara się uchwycić ten wielopłaszczyznowy kontekst, podejmując temat pamięci i nierozliczonej przeszłości historycznej własnego kraju. Woda jest tu spajającym wszystko elementem i to właśnie przez nią przemawia historia Chile. Wybieramy się w podróż od czasów kolonialnych do dyktatury Augusto Pinocheta, od eksterminacji rdzennej ludności Patagonii do brutalnego zabójstwa przeciwników politycznych chilijskiego reżimu. Morze było niemym widzem tych zdarzeń, które nigdy nie zostały w Chile publicznie rozliczone.

Aby wygrać zaproszenia trzeba do piątku 22 lipca do godz.10 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Nad jakim morzem leży Chile?

Wygrywa piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.Zgłoś uwagę