Pendolino Wrocław- Warszawa: zobacz, jak sprzedają się bilety

Od niedzieli pociągi Pendolino wyjadą na swoje stałe trasy. Jak informuje PKP Intercity w przedsprzedaży pasażerowie kupili 30 tysięcy biletów na Express InterCity Premium (tak kolejarze nazwali połączenia obsługiwane przez włoskie pociągi).

  • pendolino wrocław-warszawa


Wrocław-Warszawa: Pendolino, PolskiBus, Ryanair, czy samochód? [TEST, CZAS, CENY]

 

Jak informuje Beata Czemerajda z PKP Intercity do wtorku w przedsprzedaży na połączenia obsługiwane przez Pendolino kupiono 30 tys. biletów. Kolejarze nie chcą powiedzieć ile biletów sprzedano na konkretne połączenia. Zdradzają jedynie relacje tych, które cieszą się największą popularnością. Pierwsze miejsce zajmuje Kraków-Warszawa, drugie Warszawa –Kraków. Na trzecim uplasowała relacja Warszawa- Wrocław. Co ciekawe znacznie mniejszą popularnością cieszy się połączenie Pendolino Wrocław-Warszawa. To dopiero 8. miejsce w zestawieniu.

Pierwszy pociąg Pendolino odjechał z Wrocławia [ZDJĘCIA]

 

Pierwszy pociąg Express InterCity Premium (połączenia obsługiwane przez Pendolino) odjedzie z Wrocławia w najbliższą niedzielę 14 grudnia o godz. 6.17. W Warszawie ma być po trzech godzinach i trzech kwadransach (10.02). Natomiast pierwszy pociąg Pendolino z Warszawy wjedzie na peron dworca Głównego o godz. 10.02.

 

Pendolino z Wrocławia do Warszawy

 

Co ciekawe nie ma najmniejszego problemu z nabyciem biletu na pierwszy kurs Pendolino Wrocław-Warszawa. Gdybyśmy zdecydowali się go kupić w czwartek rano musielibyśmy zapłacić 135 zł w drugiej klasie.Za pierwszy kurs EIP ze stolicy do Wrocławia zapłacilibyśmy 122,4 zł. Najtańszy bilet na tej trasie kosztuje kosztuje 59 zł. Niestety by załapać się na tą cenę trzeba go nabyć z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ pula najtańszych biletów jest ograniczona.

Zobacz cennik biletów: Pendolino Wrocław ceny biletów

 

Warto przypomnieć, że przedsprzedaż biletów na Pendolino miała ruszyć w połowie listopada. Niestety nie obyło się bez poślizgu i problemów. Przez kilka dni nie można było kupić biletów na kolej przez internet, a w niedzielę 16 listopada wszyscy podróżni mieli problem z nabyciem przejazdówek w kasach.

 

Sprawę opisywaliśmy w artykule: Pendolino Wrocław-Warszawa: nie kupisz biletu przez internet

 

Decydując się na podróż Pendolino musimy wiedzieć, że bilet można kupić jedynie w kasach lub przez internet. Nie ma EIP nie ma możliwości nabycia biletu w pociągu. Za jazdę na gapę zapłacimy 650 zł kary.

Zgłoś uwagę