Internauci wciąż mają problem z kupnem biletów na Pendolino

Nie udało się na czas uruchomić przedsprzedaży biletów na Pendolino przez internet. PKP Intercity zapowiadało, że wystartuje ona w niedziele o godz. 1. Niestety po godz. 5 bilety można było kupić wyłącznie w kasach na dworcach. Zdarzała się wypadki, że i tu pasażerowie mieli problem z nabyciem biletów. Z powodu falstartu sprzedaży biletów Pendolino pracę stracił Paweł Hordyński członek zarządu PKP Intercity ds. finansowych.

 • Pendolino Wrocław

  Nie udało się na czas uruchomić systemu sprzedaży biletów

 • Nie udało się na czas uruchomić systemu sprzedaży biletów

  Nie udało się na czas uruchomić systemu sprzedaży biletów

 • Nie udało się na czas uruchomić systemu sprzedaży biletów

  Nie udało się na czas uruchomić systemu sprzedaży biletów


Przypomnijmy, że sprzedaż biletów na pendolino, czyli Express InterCity Premium miała ruszyć już 15 listopada. W ciągu ostatnich kilku dni PKP Intercity zadecydowało, że termin zostanie przesunięty na niedziele 16 listopada na godz. 1. Pisaliśmy o tym: Rusza sprzedaż biletów na Pendolino

 

Niestety jeszcze przed północą w sobotę okazało się, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Na stronie pojawił się komunikat:

 

„Ze względu na konieczność wydłużenia przerwy technologicznej przedsprzedaż biletów w kasach zostanie uruchomiona między godz. 3 a 5 w niedziele 16.11.2014. W internecie i biletomatach transakcje będą możliwe od godz. 5”

Przeczytaj nasz artykuł też na temat: Pendolino: Wiemy, ile będzie kosztował bilet z Wrocławia

Niestety o godz. 5 okazało się, że bilety na pociągi pendolino można było kupić jedynie w kasach. W ciągu dnia okazało się, że i tu były problemy z ich nabyciem. Jeżeli chodzi o sprzedaż przejazdówek w internecie to wciąż ona nie działa.

Ze względu na awarię systemu, PKP Intercity w poniedziałek potroiło liczbę biletów w najniższyh cenach. Poszerzona pula obejmie pociągi kursujące do połowy stycznia 2015r. Z powodu  awarii systemu  odwołany został Paweł Hordyński członek zarządu PKP Intercity ds. finansowych  oraz podlegli mu dyrektorzy odpowiedzialni za systemy informatyczne.

Zobacz ile będą kosztować bilety w  Pendolino: Wiemy, ile będzie kosztował bilet z Wrocławia

Zgłoś uwagę