Koniec sezonu na pchle targi we Wrocławiu

To już ostatnie edycje tegorocznych pchlich targów we Wrocławiu. W najbliższy weekend swoją działalność zakończą dwa spośród trzech wrocławskich punktów kiermaszu rzeczy używanych.


Od września do października 2017 roku na wrocławskich osiedlach niejednokrotnie można było spotkać tłumy ludzi, których w jednym miejscu gromadziły pchle targi. Znalazły one swoich sympatyków równie szybko, co inne bazary czy specjalistyczne giełdy.

Najbliższy weekend to czas, kiedy po raz ostatni pchle targi odbędą się w dwóch spośród trzech wrocławskich lokalizacji. Jednak organizatorzy nie powiedzieli ostatniego słowa i w 2018 roku po raz kolejny planują wyjść do mieszkańców z takimi inicjatywami.

fot. Serce Szczepina

– W tym miesiącu to już 7. edycja wydarzenia. Wystartowaliśmy w kwietniu, licząc na małą frekwencję. Ta jednak nas zaskoczyła! Od samego początku mieszkańcy licznie pojawiali się na pchlim targu, a z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. Szacujemy, że podczas wrześniowego pchlego targu było ok. 500 osób. Od początku stawiamy na sąsiedzkie relacje i taki charakter ma to wydarzenie – mówi Joanna Klima, liderka Serca Szczepina i zarazem radna osiedla Szczepin.

Mieszkańcy pieką tu ciasta, organizowane są warsztaty dla dzieci, a lokalne organizacje i artyści mogą prezentować swoją działalność.

fot. Serce Szczepina

– Dziś śmiało możemy powiedzieć, ze pchli targ został zaakceptowany przez mieszkańców i cieszy się ich uznaniem. Podczas wrześniowej edycji rozdaliśmy 100 koszulek i 100 toreb mieszkańcom z logotypem Serca Szczepina. Jesteśmy przekonani, że impreza wróci na Szczepin wiosną. Niebawem rozpoczniemy także realizację drugiego projektu w ramach Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw „Szczepińskie dzieciaki dokarmiają ptaki” – dodaje Joanna Klima. 

Dla przypomnienia, udział mieszkańców w wydarzeniu jest bezpłatny. Każdy może przyjść i zakupić wystawiony przez innych towar.

fot. Serce Szczepina 

Pchli targ na Szczepinie

Dzięki grupie obywatelskiej Serce Szczepina skwer między ulicami: Inowrocławską, Zachodnią oraz Młodych Techników stał się miejscem spotkań mieszkańców osiedla. Niejednokrotnie organizowane były tam ciekawe inicjatywy, ze specjalistycznymi warsztatami dla najmłodszych włącznie.

8 października, w godzinach 11.00 – 15.00, po raz ostatni w tym roku mieszkańcy Szczepina będą mieli okazję wymienić, bądź sprzedać niepotrzebne rzeczy. Jedyne co trzeba zrobić, to przyjść na wskazane miejsce i przygotować sobie własne stoisko. Organizatorzy proszą także, aby swój udział zgłaszać przez Facebooka lub mailowo na adres: serceszczepina@gmail.com.

Pchli Targ w Sercu Szczepina

Pchli Targ w Sercu Szczepina

Piknik
Termin 8 października 2017 11:00

Miejsce ul. Zachodnia

Zobacz

Pchli targ na Nadodrzu

To także ostatni weekend pchlego targu na Nadodrzu. 7 października mieszkańcy tej dzielnicy Wrocławia będą mieli ostatnią okazję do skorzystania z jego prężnej działalności. Organizatorzy zachęcają, aby wyciągnąć z szafy i piwnic niepotrzebne rzeczy: fotele, krzesła, lampy, płyty gramofonowe czy ubrania, które można sprzedać, bądź wymienić na inne towary i przyjść z nimi na miejsce spotkania przy ul. Rydygiera 25a.

Stoisko udostępniane jest nieodpłatnie, a rezerwacji miejsca należy dokonać w Hart – Hostel & Art lub telefonicznie: 533 755 822.

Pchli targ na Nadodrzu

Pchli targ na Nadodrzu

Giełdy / Eventy / Jarmarki / Akcje społeczne / Targi / Dla wszystkich
Termin 7 października 2017 od 09:00 do 15:00

Miejsce HART - Hostel & Art – Dziedziniec Artystyczny

Zobacz

Pchli targ na alei Kasztanowej

Swojej działalności w najbliższy weekend nie kończy za to pchli targ na alei Kasztanowej. Przed mieszkańcami tego regionu Wrocławia jeszcze dwie okazje do sprzedaży swoich rzeczy. Najbliższa – 14 października, a ostatnia 9 grudnia. Co ważne, każdy sprzedający powinien zorganizować we własnym zakresie miejsce sprzedaży (stolik, krzesełka, wieszaki).

Liczba miejsc jest ograniczona, a organizatorzy proszą o rejestrację swojego stoiska pod numerem tel. 884 342 999. Koszt rezerwacji miejsca to 20 zł w przypadku stoiska prywatnego - niekomercyjnego oraz 100 zł w przypadku komercyjnego.

Co ciekawe, organizatorki pchlego targu przy alei Kasztanowej Aleksandra Lemańska oraz Anna Tubicz zostały lauretkami gali 30 Kreatywnych Wrocławia w 2017 roku.

Pchli Targ na alei Kasztanowej

Pchli Targ na alei Kasztanowej

W plenerze / Targi / Dla wszystkich
Termin od 8 kwietnia 2017 10:00 do 9 grudnia 2017 16:00

Miejsce Aleja Kasztanowa

Zobacz

Wyprzedaż garażowa na Tarnogaju

Pierwszą tarnogajską wyprzedaż garażową zaplanowano na połowę października. Chętni do wystawienia swoich rzeczy mogą się zgłaszać do organizatorów. 

Wyprzedaż garażowa na Tarnogaju

Wyprzedaż garażowa na Tarnogaju

Giełdy / W plenerze
Termin 14 października 2017 od 11:00 do 15:00

Miejsce Publiczne Przedszkole Pitagora

Zobacz

Targowiska, giełdy i bazary we Wrocławiu

Bazary, ekojarmarki lub specjalistyczne giełdy we Wrocławiu mają się dobrze. I choć z mapy miasta znikają co jakiś czas różne targowiska, to wciąż powstają nowe, ciekawsze i coraz lepsze.Zgłoś uwagę