Park kieszonkowy przy ul. Kwaśnej – trwa przetarg

Do 18 lutego trwa ogłoszony przez Zarząd Zieleni Miejskiej przetarg na wykonanie parku kieszonkowego przy ul. Kwaśnej we Wrocławiu. To zadanie realizowane w ramach projektu nr 416 zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.


„Zieleń to życie – parki kieszonkowe, nasadzenia i zielone zakątki w całym mieście” – to projekt WBO nr 416, na który zagłosowało 7530 osób. W ramach tego zadania m.in. ma powstać park kieszonkowy na Zakrzowie, o którym pisaliśmy, zlokalizowany tuż obok kładki Pawłowickiej, a także park kieszonkowy wzdłuż ulicy Kwaśnej, na którego realizację Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg, a na oferty wykonawców czeka do 18 lutego, do godziny 10.00.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, polegających na zagospodarowaniu terenu przy ul. Kwaśnej poprzez aranżację istniejącej zieleni oraz wykonanie nowych nasadzeń, a także montaż zestawu do Street Workoutu, siłowni zewnętrznej oraz urządzeń na placu zabaw. Dodatkowo, na rewitalizowanym obszarze mają zostać zamontowane elementy małej architektury.

Inwestycja na pewno podniesie standard użytkowania przestrzeni publicznej i przyczyni się do integracji lokalnej społeczności z zachowaniem indywidualnych walorów miejsca poprzez wprowadzenie jednolitego układu kompozycyjnego, a także uzupełnienie terenu o nowe strefy funkcjonalne.

Park kieszonkowy przy ul. Kwaśnej, w zachodniej części osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, obejmie obszar o powierzchni około 0,50 ha. Zadanie zostanie podzielone na 3 części. W pierwszej zostaną wykonane roboty budowlane, m.in. ogrodzenie terenu budowy, wygrodzenie stref niebezpiecznych, umieszczenie tablic ostrzegawczych, roboty pomiarowe i rozbiórkowe, czy budowa nawierzchni i wyposażenie terenu w urządzenia do Street Workoutu oraz w sprzęt, który znajdzie się na obszarze siłowni terenowej (orbitrek, narty biegówki, wioślarz, twister). Wyposażony zostanie także plac zabaw, gdzie znajdziemy urządzenia wielofunkcyjne – podwójną wieżę czarodzieja, huśtawkę bocianie gniazdo, sprężynowiec pszczołę, huśtawkę równoważnię, karuzelę tradycyjną.

W kolejnej części wykonane zostaną prace ogrodnicze (m.in. pielęgnacja istniejących drzew, wykonanie nasadzeń drzew i krzewów, wykonanie trawników), a w następnej zostanie zagwarantowana pielęgnacja zieleni w okresie 3 lat od dnia protokolarnego odbioru robót budowlanych.

Pełną specyfikację istotnych warunków zamówienia można znaleźć TUTAJ.Zgłoś uwagę