Powstanie park kieszonkowy przy kładce Pawłowickiej – ogłoszono przetarg

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na realizację pierwszego etapu parku kieszonkowego przy kładce Pawłowickiej, który powstanie w ramach projektu zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Oferty można składać do 25 lutego.


„Zieleń to życie – parki kieszonkowe, nasadzenia i zielone zakątki w całym mieście” – to projekt WBO nr 416, na który zagłosowało aż 7530 osób. W ramach tego zadania m.in. ma powstać park kieszonkowy na Zakrzowie, zlokalizowany tuż obok kładki Pawłowickiej, w sąsiedztwie istniejących nieopodal boisk baseballowych (Barons Wrocław).

Inwestycja zakłada stworzenie miejsca odpoczynku dla mieszkańców spacerujących między osiedlami oraz dla tych, którzy trenują różne dyscypliny sportu na pobliskim obszarze należącym do Miejskiego Centrum Sportu. Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg, w którym poszukuje wykonawcy pierwszego etapu prac, zakładającego:

  • dostawę i montaż małej architektury (siedzisko bez oparcia, kosze na śmieci, tablice informacyjne, stalowy stojak na rowery),
  • budowę ciągów pieszych i schodów (od strony zachodniej),
  • budowę podwyższonych obrzeży wzdłuż ciągów pieszych, pełniących funkcje estetyczne,
  • aranżację istniejącej szaty roślinnej wraz z nowymi nasadzeniami.

Prace będą obejmowały obszar o powierzchni 0,16 ha, zlokalizowany wzdłuż fragmentu linii kolejowej w pobliżu stacji Wrocław – Zakrzów oraz rzeki Dobra (dopływ Widawy) na pograniczu Zakrzowa i Pawłowic.

Na oferty Zarząd Zieleni Miejskiej czeka do 25 lutego, do godziny 9.45.

W kolejnych etapach prac zostaną dokończone ciągi komunikacyjne, powstaną nowe siedziska, elementy linowe do siedzenia, zestaw do streetworkoutu oraz dalsze nasadzenia.

(Etapowanie inwestycji - kolor fioletowy I etap, kolor żółty II etap - opracowanie PM Project)Zgłoś uwagę