Więcej miejsc postojowych dla kierowców. Park and ride przy Fieldorfa gotowy

Budowa kolejnego parkingu Park&Ride (parkuj i jedź) na finiszu. Na ul. Fieldorfa, przy szpitalu im. Marciniaka, do dyspozycji kierowców będzie 49 miejsc postojowych.

  • Park and ride przy ul. Fieldorfa czeka na odbiory techniczne /fot. WI

    Park and ride przy ul. Fieldorfa czeka na odbiory techniczne /fot. WI


– Zakończyliśmy już pracę i czekamy na odbiory techniczne, żeby oficjalnie otworzyć parking dla kierowców – tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. To może potrwać nawet kilka tygodni.

Nowy parking ma 49 miejsc postojowych i mieści się tuż obok istniejącego parkingu park & ride dla 48 pojazdów. To oznacza, że na łącznie na park & ride na Fieldorfa jest 97 miejsc postojowych. Oba parkingi znajdują się za szlabanem, który mogą otworzyć kierowcy posiadający kartę URBANCARD.

Wybudowany na wybranych parkingach automatyczny system nadzoru wjazdu jest przystosowany do czytania w sterownikach szlabanów wjazdowych uprawnień biletowych, czy to na URBANCARD, czy też na aplikacjach mobilnych, a także do odczytywania tzw. Kart parkingowych Parkuj i Jedź dla pasażerów posiadających uprawnienia do bezpłatnych przejazdów. Wystarczy przyłożyć kartę lub kod QR z aplikacji mobilnej, aby otworzyć szlaban.

W ramach wartej 1,13 mln zł inwestycji przebudowano również sieci podziemne i wykonano oświetlenie.

– Pod ziemią znaleźliśmy także wysypisko. Wywieziono 17 metrów sześciennych śmieci – dodaje Świercz. – Ktoś musiał wykopać tu dół, w którym zakopał odpady.

Kolejne miejsca postojowe

W 2021 r. zakończy się budowa kolejnych miejsc parkingowych dla kierowców przesiadających się w komunikację miejską lub pociąg.

Na przełomie roku ruszyła budowa parkingów między ul. Kosmonautów i Kamiennogórską (57 aut) oraz na pętli tramwajowej na Klecinie dla 69 aut. Tam prace musiały jednak czasowo zostać wstrzymane ze względu na przygotowanie nowego projektu odwodnienia terenu. Prace zostaną wznowione w czerwcu, ale spowoduje to wydłużenie terminu oddania parkingu do użytku. Podobnie jest na ul. Kamiennogórskiej, gdzie warunki geologiczne są inne niż wskazywały badania.

– Działamy także przy stacji PKP Psie Pole, gdzie powstanie kolejne 40 miejsc. Gotowy jest park & ride przy PKP Wrocław-Wojnów, chociaż sama stacja jest nieczynna – dodaje Świercz.

Park & ride powstanie także przy pętli tramwajowej Osobowice ok. 50 (miejsc). Na Psim Polu przybędzie 40 miejsc za blisko 850 tys. zł (to trzeci etap inwestycji, obecnie jest 117 miejsc). Zgłoś uwagę