Panthers Wrocław zagrają o mistrzostwo Polski

W sobotę (14 listopada) futboliści amerykańscy Panthers Wrocław zagrają na Stadionie Olimpijskim z Lowlanders Białystok w XV Polish Bowl. Stawką jest mistrzostwo Polski.

  • Panthers Wrocław zagrają z Lowlanders Białystok w finale 2020

    Panthers Wrocław zagrają w Polish Bowl XV/fot: Łukasz Skwiot/Panthers Wrocław


Wrocławianie to jedyna niepokonana drużyna tego sezonu Ligi Futbolu Amerykańskiego. Obrońcy tytułu w drodze do finału bez żadnych problemów ograli wszystkich rywali, w tym na wyjeździe Lowlanders 37:13. To także jedyna porażka białostoczan, którzy będą chcieli zrewanżować się Panthers za zeszłoroczny finał. W Polish Bowl XIV wrocławianie zwyciężyli 28:14.

W sezonie regularnym Panthers w pięciu meczach zdobyli aż 260 punktów i stracili zaledwie 20. Natomiast w półfinale rozgromili 56:0 Bydgoszcz Archers. Znakomitą partię rozgrywał cały zespół, ale na szczególne wyróżnienie zasłużył rozgrywający Bartosz Dziedzic, który cztery razy podawał na przyłożenie i raz sam wbiegł z piłką w pole punktowe.

- Cieszę się, że w tym sezonie mogłem znów pokazać się na rozegraniu i udowodnić że polski quarterback może poprowadzić wrocławski atak tak samo skutecznie, jak amerykańscy poprzednicy. Finał będzie dla mnie wisienką na torcie. Po udanym sezonie zasadniczym i bardzo udanym meczu playoff wygrana w finale będzie ukoronowaniem mojego sezonu - powiedział przed finałem Bartosz Dziedzic, lider LFA pod względem liczby podań na przyłożenie (20). Drugi w tej klasyfikacji jest quarterback Lowlanders Brandon Gwinner (11).

Dziedzic zaczynał karierę jako rozgrywający, lecz w kilku ostatnich sezonach występował jako skrzydłowy, gdy klub podpisywał umowy z amerykańskimi zawodnikami. W tym roku postawiono jednak na niego i była to bardzo dobra decyzja - Polak jest najlepszym rozgrywającym sezonu i kandydatem do nagrody MVP sezonu.

Wielu czeka również na pojedynek dwóch świetnych biegaczy: Ryana Tuiasoi z Panthers (10 przyłożeń w sezonie zasadniczym) oraz Glena Toongi z Lowlanders (11 przyłożeń). Który z nich poprowadzi swój zespół do złotego medalu? Czy Panthers Wrocław sięgną po czwarte mistrzostwo w historii? A może będa to Lowlanders, którzy raz stawali na najwyższym stopniu podium?

Ze względu na pandemię koronawirusa Polish Bowl XV zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Panthers Wrocław zapraszają do kibicowania przed ekranami w domach, oglądając transmisję na żywo na portalu Youtube. Studio przedmeczowe rozpocznie się o godzinie 15.30, a pierwszy wykop zaplanowano na godzinę 16. Link do transmisji zostanie opublikowany na stronie internetowej Panthers.Zgłoś uwagę