Otwarcie wyremontowanej ul. Probusa

W nocy z 9 na 10 czerwca została oddana do ruchu wyremontowana ulica Probusa. To oznacza koniec objazdów.


Ulica Probusa miała charakter poniemiecki, jezdnia wykonana z kostki granitowej przez lata uległa odkształceniu, tworząc zapadnięcia i wybrzuszenia. Nierówności nawierzchni obniżały komfort jazdy i przyczyniały się do wzrostu hałasu ulicznego. Wrażenie to potęgowały zapadnięte wpusty deszczowe oraz nierówne chodniki.

Pod koniec stycznia rozpoczął się remont zniszczonej ulicy. Jednak zanim wykonawca rozpoczął roboty drogowe, MPWiK wykonało modernizację kanału sanitarnego z 1908 r., a także wymieniło fragment wodociągu.

– Zakres prac drogowych to wymiana kostki kamiennej na beton asfaltowy, regulacja studzienek oraz wybudowanie chodników z płytek betonowych 35 cm x 35 cm. Obniżenia krawężników oraz budowa progu spowalniającego poprawią komfort i bezpieczeństwo pieszych – wylicza Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa ZDiUM.

Przez cały czas remontu użytkownicy mogli korzystać tylko z jednej połowy drogi, dla drugiego kierunku wyznaczono objazdy. W nocy z 9 na 10 czerwca ulica po remoncie zostaje znowu otwarta w całości. Oznacza to, że objazd dla kierunku od ul. Drobnera do pl. św. Macieja przestanie obowiązywać.

Inwestycja kosztowała około 800 tysięcy złotych.



Zgłoś uwagę