Otwarcie ofert na dokończenie przebudowy ul. Hubskiej

Spółka Wrocławskie Inwestycje otworzyła oferty w powtórzonym przetargu na dokończenie budowy trasy tramwajowej na ul. Hubskiej. Wcześniejsze postępowanie musiało zostać odwołane z powodu błędu formalnego oferentów.


Roboty budowlane chce dokończyć konsorcjum wrocławskich firm Pro-Tra Bouilding oraz Zakład Sieci i Zasilania. Przedsiębiorstwa wykonanie brakujących prac wyceniły na ponad 21,5 miliona złotych. Przetarg zawierał jeszcze jedno mniejsze zadanie związane z budową sieci teleinformatycznych. Do tej część inwestycji zgłosiła się firma Optel Sp. z o.o., która koszty oszacowała na ponad 873 tysiące złotych.

Przypomnijmy. Wrocławskie Inwestycje pierwszy przetarg na dokończenie prac ogłosiły w połowie grudnia, po tym jak odstąpiły od umowy z poprzednim wykonawcą, firmą Balzola. Niestety musiał zostać powtórzony, ponieważ potencjalni oferenci popełnili błąd formalny w swoich ofertach.
Jak oceniali pod koniec roku przedstawiciele inwestora, w momencie odstąpienia od umowy prace na Hubskiej były wykonane w 60-65 procent. Gotowe są roboty konstrukcyjne i sieci podziemne. W niektórych miejscach ułożone są płyty pod przyszłe torowisko. Inżynierowie szacują, że przy dobrej pogodzie prac zostało na około 2-3 miesiące.

W tej chwili oferty złożone w przetargu będą analizowane. Jeśli postępowanie zakończy się wyborem wykonawcy, Wrocławskie Inwestycje będą chciały jak najszybciej podpisać umowę i rozpocząć prace.Zgłoś uwagę