Osiedlowe atrakcje dla najmłodszych

Osiedlowe Stowarzyszenia i Rady Osiedli pamiętają o najmłodszych mieszkańcach, dla których cyklicznie przygotowują szereg atrakcji. W najbliższy weekend odbędzie się np. festyn rodzinno-charytatywny na rzecz pilota rajdowego Michała Grudzińskiego, ale to nie wszystko. 


Serce Szczepina i inicjatywy dla dzieci

Serce Szczepina to oddolna inicjatywa mieszkańców, która postanowiła działać aktywnie na rzecz swojego osiedla. Naprzeciw takim pomysłom wyszedł Wrocławski Fundusz Małych Inicjatyw, który nagradza finansowo projekty grup nieformalnych, działających na rzecz społeczności lokalnych.

Grupa Serce Szczepina została wyróżniona już w I edycji WFMI i zrealizowała grant "Serce Szczepina bije dla mieszkańców", w ramach którego odbyły się warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych oraz spacery po Szczepinie. Aktualnie grupa realizuje projekt w ramach II edycji WFMI pt. "Szczepińskie Dzieciaki dokarmiają ptaki".

W ramach projektu odbywają się cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Szczepińskie dzieciaki dokarmiają ptaki - warsztaty dla dzieci

Szczepińskie dzieciaki dokarmiają ptaki - warsztaty dla dzieci

Wykład / Spotkania / Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 21 października 2017 do 12 listopada 2017

Miejsce ul. Zachodnia 1

Zobacz

Finałem projektu jest stworzenie geomapy szczepińskich karmników, tak aby każdy zimą mógł dokarmić skrzydlatych mieszkańców osiedla.

Klub Juniora Rady Osiedla Grabiszyn–Grabiszynek

21 października (sobota) odbędą się kolejne warsztaty z robotyki dla dzieci. Zajęcia są podzielone na dwie grupy, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej oraz dla dzieci z klas IV-VI. Cotygodniowe zajęcia (aż do 28 listopada) odbywają się przy ulicy Blacharskiej 12/1. Jak informuje Klub Juniora Rady Osiedla Grabiszyn–Grabiszynek na zajęcia obowiązują zapisy. Pierwsza grupa zaczyna warsztaty o godzinie 10.00, druga o 11.45.

Dodatkowo, co poniedziałek dzieci w wieku 3-6 lat w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Grabiszyńskiej mogą skorzystać z zajęć wspólnego czytania, śpiewania, tańczenia czy zajęć plastycznych. W piątki w ramach Klubu Juniora odbywają się zajęcia, na których dzieci robią wietrzne dzwonki, przeprowadzają eksperymenty chemiczne, tworzą własne maskotki, a także majsterkują. Natomist w co drugi weekend odbywają się warsztaty teatralne. Co więcej, dla tych sparagnionych wysiłku fizycznego, na placu przy Centrum Historii Zajezdnia odbywają się zajęcia doskonalące jazdę na rolkach.

Festyn rodzinno-charytatywny przy SP 23

Festyn organizowany jest, aby zebrać środki na leczenie i rehabilitację Michała „Hołka” Grudzińskiego, pilota rajdowego, który uległ wypadkowi podczas Rajdu Gdańsk Baltic Cup 2017. Rodzina i przyjaciele przy współudziale Rady Osiedla Wojszyce organizuje festyn, który odbędzie się 22 października, w godz. 12-17. 

Festyn rodzinno-charytatywny

Festyn rodzinno-charytatywny

Eventy / Piknik / W plenerze / Dla dzieci / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin 22 października 2017 od 12:00 do 17:00

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 23 im. Gen. Stefana "Grota" Roweckiego

Zobacz

Książka w ruch! Sąsiedzka wymiana na Zakrzowie

Projekt "Osiedlowy Polegiwacz, czyli... zrelaksuj się na Zakrzowie" wspierany przez mikroGRANTY i ESK 2016 wcale nie dobiegł końca. Lokalne stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów przy "Osiedlowym Polegiwaczu" (ul. Zatorska) w najbliższą niedzielę, 22 października, w godzinach 11.00-13.00 przeprowadzi wymianę książek wśród mieszkańców. Organizatorzy zapraszają zarówno małych, jak i dużych czytelników. 

Przesuwanie – Księże Małe i Brochów

Cykl spacerów organizowanych przez Kamilę Wolszczak w ramach jej autorskiego projektu artystyczno-kuratorskiego Samonośne Uniwersalne Wystawy. To kolejny projekt finansowany przez Wrocławski Fundusz Małych Inicjatyw.

W ostatnią niedzielę (15.10) wspólny spacer z mieszkańcami odbył się po Księżu Małym, a najbliższy – 29.10, odbędzie się na Brochowie. To również doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców, młodszych i starszych, aby wspólnie odkrywać tajniki swojego osiedla. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Biblioteka na Lipie Piotrowskiej

Od poniedziałku (9.10) na osiedlu Lipa Piotrowska swoją działalność rozpoczęła Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Oferta książek jest imponująca, a co ciekawe, w środku jest także kącik przeznaczony dla najmłodszych. Już po pierwszym dniu funkcjonowania Tymiankowej Biblioteki można stwierdzić, że tego typu atrakcja była bardzo potrzebna na osiedlu.

Godziny otwarcia: pon. 12–18, wt. – nieczynne, śr. 12–16, czw. 12-18, pt.-ndz. – nieczynne.Zgłoś uwagę