Opłatek pod operą i finał charytatywnej akcji MPK

Na placu Teatralnym stanął dziś – niezwykle udekorowany – historyczny tramwaj Gustaw. To finał świątecznej zbiórki żywności prowadzonej przez wrocławskie MPK i fundację Weźpomóż.pl. Z mieszkańcami, którzy dorzucą się do zbiórki – MPK dzieli się siankiem i opłatkiem.

  • Charytatywna zbiórka żywności MPK Wrocław. Fot. Maciej Wołodko

  • Tramwaj Gustaw/fot: MPK Wrocław

  • Wnętrze zabytkowego tramwaju Gustaw przystrojone świątecznymi lampkami.

    Wnętrze zabytkowego tramwaju Gustaw przystrojone świątecznymi lampkami. Fot. Maciej Wołodko

  • W rolę Mikołaja na koniu wcielił się Jerzy Sawka - dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych. Fot. Maciej Wołodko


Na przystanku muzealnym pod Operą Gustawa będzie można spotkać jeszcze w najbliższą niedzielę od godziny 15.00 do 18.00. Załoga tramwaju przyjmować będzie dary, które wspomogą podopiecznych fundacji oraz emerytów MPK, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

– Zachęcamy każdą wrocławiankę i wrocławianina do pojawienia się w ten weekend przy operze i podzielenia się niedrogimi, podstawowymi artykułami spożywczymi – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Dla wielu osób, które z różnych powodów są dziś w trudnej sytuacji, taki skromny dar będzie oznaczał możliwość zjedzenia w święta jakiegokolwiek ciepłego posiłku.

Kto przyłączy się do zbiórki, będzie mógł liczyć na mały prezent od przewoźnika: wigilijny opłatek i tradycyjne sianko, które pochodzi z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach.

– To taki wigilijny niezbędnik – dodaje szef miejskiego przewoźnika.

– Produkty, które szczególnie przydają się potrzebującym to przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia – mówi rzecznik prasowy MPK, Bartosz Naskręski. – Makarony, ryż, cukier, słodycze i konserwy. Tego typu produkty sprawią na pewno dużo radości.

MPK nie po raz pierwszy współorganizuje przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym. Podobna pod hasłem „Pełna lodówka na święta” odbywała się już w poprzednich latach. Tegoroczna przy wrocławskich zajezdniach, miała potrwać tylko kilka dni i była pierwotnie mikołajkową akcją. Cieszyła się jednak tak dużą popularnością, że została przedłużona do niedzieli (20.12) i stała się Świąteczną Zbiórką Żywności.Zgłoś uwagę