Legendarny OAKS po raz drugi we Wrocławiu

Ponad 200 lat tradycji, doborowa obsada, festiwal wyścigowej elegancji i łączna pula nagród przekraczająca 200 000 zł.  9 sierpnia już po raz drugi Wyścigi konne Wrocław zapraszają na OAKS – czyli wyścig w którym startują same klacze.


Oaks swoją historia sięga roku 1887 – wtedy po raz pierwszy w Polsce rozegrana została gonitwa dla 3-letnich klaczy pełnej krwi angielskiej. Pierwsze polskie Derby, uznawane dziś za najważniejszą gonitwę w kraju, odbyły się dopiero 9 lat później. Ojczyzną tej klasycznej gonitwy jest Wielka Brytania gdzie po raz pierwszy rozegrana została w 1779 roku pod nazwą Oaks Stakes. Obecnie gonitwy trzyletnich klaczy rozgrywane są na wszystkich znaczących torach świata ciesząc się przy tym niesłychaną popularnością i ogromnym prestiżem.

Do Wrocławia OAKS po raz pierwszy zawitał rok temu. Po długich staraniach udało się wyścigowy klasyk przenieść z Warszawy do stolicy Dolnego Śląska. – Było warto! Podczas pierwszej edycji OAKS padł rekord frekwencji, przybyło 13 000 widzów! Wrocławianie pokazali wtedy, że cenią jakościowe wydarzenia sportowe – mówi Jerzy Sawka, Dyrektor wrocławskiego hipodromu.

Tradycją OAKS jest, iż należy do pań. Szczególnie fetują ten dzień pięknie ubrane Angielki ubierając fantazyjne nakrycia głowy. -Również we Wrocławiu coraz częściej przekonujemy się do klasycznych trendów, obserwujemy to szczególnie wśród młodych ludzi, którzy mają odwagę bawić się modą na wyścigową elegancję  – mówi Joanna Książek, Zastępca Dyrektora ds. Marketingu Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.

Wyścigi po wakacyjnej przerwie powrócą na Partynice już w pierwsza niedziele sierpnia. Będzie to jednak zaledwie przedsmak czekających nas emocji. Tydzień później, 9 sierpnia, kibice będą mieli okazję dopingować najszybsze konie i najlepszych jeźdźców w trakcie drugiej edycji OAKS – Ladies Day we Wrocławiu. Po zeszłorocznym sukcesie organizatorzy spodziewają się, kolejnego rekordu frekwencji. Jak na prawdziwy Ladies Day przystało nie zabraknie również poza wyścigowych atrakcji dla pań. Dodatkowo pojawią się animacje dla dzieci oraz przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy Wrocław – Partynice. Odpocząć będzie można na piaszczystej plaży z leżakami gdzie pośród palm daktylowych zaaranżowana ostanie strefa chill-out. Tradycyjnie pojawi się ulubieniec wrocławian – Damar. Filmowy koń Bohuna z ekranizacji Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana będzie czekał na swoich fanów przy padoku.

Damski dzień  już w niedzielę, 9 sierpnia, o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice przy ul. Zwycięskiej 2. Wstęp wolny!

Zgłoś uwagę