Nowy transfer we Wrocławiu. Z West Ham do Śląska

17-letnia Wiktoria Kiszkis podpisała kontrakt z żeńską drużyną Śląska. Reprezentantka Polski zostanie we Wrocławiu do końca sezonu.

  • Wiktoria Kiszkis podpisała kontakt ze Śląskiem /fot. Dawid Antecki slaskwroclaw.pl

    Wiktoria Kiszkis podpisała kontakt ze Śląskiem /fot. Dawid Antecki slaskwroclaw.pl


Urodzona w Iławie nastolatka wychowała się w Anglii, gdzie grała w piłkę nożną już od najmłodszych lat. Najpierw zakładała koszulkę Leyton United, a następnie Shenfield Football Academy, Millwall Lionesses, Arsenalu i West Hamu. W tym ostatnim klubie wystąpiła w dwóch meczach, debiutując w pucharowym meczu przeciwko Tottenhamowi (2:2).

- Zdecydowałam, że Śląsk Wrocław będzie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o mój rozwój. Mam szansę na regularną grę na poziomie seniorskim, co z pewnością będzie cennym doświadczeniem i pomoże mi przygotować się do mistrzostw Europy U-19 - powiedziała Kiszkis dla strony klubowej Śląska Wrocław.

Nowa zawodniczka ma duże szanse na regularną grę w reprezentacji Polski. Kiszkis, grająca na pozycji skrzydłowej lub napastnika, mając 14 lat została powołana do kadry U-17.

– To dla nas ważna chwila i cieszymy się, że możemy powitać w naszym klubie kolejną młodzieżową reprezentantkę Polski. Wiktora występowała w renomowanych angielskich klubach i z pewnością ma bardzo duży potencjał – odał Wojciech Bochnak, wiceprezes zarządu Śląska Wrocław.

Przypomnijmy, że kobieca sekcja piłkarska powstała wiosną zeszłego roku. Było to możliwe dzięki współpracy z AZS-em Wrocław.Zgłoś uwagę