Nowości od Wydawnictwa Ossolineum [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 26 września do 10.00.


Możecie wygrać

  • 2 egzemplarze najnowszego tomu z serii Biblioteka Narodowa – „Wiersze i wykłady” Federica Garcíi Lorki

Federico García Lorca był znakomitym dramaturgiem, wybitnym pianistą, sprawnym rysownikiem, ale przede wszystkim charyzmatycznym poetą, wzbudzającym podziw innych twórców. To najobszerniejszy dotąd wybór jego wierszy. Ukazują się one w znakomitych przekładach, uzupełnionych na potrzeby tego wydania przez poetę i tłumacza Marcina Kurka. Po raz pierwszy w Polsce w jednej publikacji znalazły się tu tłumaczenia próz poetyckich, przekład całej książki „Poeta w Nowym Jorku” czy wykładu o „duende”.

  • 1 egzemplarz książki „Tłumacz między innymi. Szkice o przekładach, językach i literaturze” Jerzego Jarniewicza z serii „Sztuka Czytania”

Pisane w przystępnym, wolnym od naukowego żargonu stylu, skupione na konkretnych przykładach i niestroniące od osobistego zaangażowania szkice Jarniewicza to lektura dla wszystkich zainteresowanych przekładem, literaturą i językiem. Autor stawia nieoczywiste pytania o to, czy tłumacze mogą sobie pozwolić na czułość albo czy wolno im kłamać. Pyta o granicę, za którą przekład staje się plagiatem, o miejsce kobiet w przekładzie literackim i o sens tłumaczenia na współczesną polszczyznę dawnej literatury polskiej.

Jak wygrać książki

Trzeba do piątku 26 września do 10.00 przysłać do nas formularz konkursowy wpisując do niego swoje imię, nazwisko i telefon kontaktowy oraz odpowiadając na pytanie:

- W czyim opracowaniu ukazał się w Wydawnictwie Ossolineum tom poświęcony twórczości Federica Garcíi Lorki? Podpowiedź znajdziecie tutaj.

Wygrywa co dziesiąty mail z poprawną odpowiedzią.Zgłoś uwagę