Tramwaj testowy Moderus Gamma wyjeżdża na ulice [LINIE]

Od września do grudnia na wrocławskich liniach będzie testowany tramwaj Moderus Gamma. Pasażerowie mogą go sprawdzić od niedzieli - 1 września. MPK zapowiada jeszcze w tym roku przetarg na kilkadziesiąt nowych tramwajów.

  • fot. MPK Wrocław

  • fot. MPK Wrocław

  • fot. MPK Wrocław

  • fot. MPK Wrocław

  • fot. MPK Wrocław


Moderus Gamma to najnowsze dziecko fabryki Modertrans Poznań. W mieście nad Wartą znają go już pasażerowie MPK, bo mogą nim jeździć od końca 2018 roku. Skład jest w pełni niskopodłogowy, klimatyzowany, pięcioczłonowy. Zmieści się w nim ponad 200 pasażerów a tramwaj liczby ponad 30 metrów długości.

Testowy egzemplarz przyjechał na zajezdnię Gaj przy ul. Kamiennej i zostanie tam do grudnia. Najpierw pracownicy MPK szkolili się z obsługi podczas nocnych przejazdów a już w niedzielę - 1 września wyjeżdża na ulice.

- Będzie to najdłuższy (ponad 32 metry) tramwaj na wrocławskich ulicach a przy tym nowoczesny (osie portalowe, każde koło oddzielnie napędzane silnikiem). Od września aż do grudnia będzie testowany przez MPK, na wszystkich liniach – zapowiedział Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Gdzie kursuje testowy tramwaj?

MPK chce, aby jak największa liczba naszych pasażerów mogła się z nim zapoznać, dlatego 1 września Gamma będzie obsługiwać kilka linii:

Linia 3: Zajezdnia Gaj - Ksieze Małe - Leśnica
Linia 20: Lesnica - Oporów - Leśnica
Linia 3: Lesnica - Księże Małe
Linia 5: Księże Małe - Oporów - Księże Małe
Linia 3: Księże Małe - Leśnica
Linia 20: Lesnica-Oporow-Lesnica-Oporow-Lesnica.

Miejska spółka zapowiedziała, że zgodnie z decyzją Prezydenta Jacka Sutryka, jeszcze w tym roku ogłosi przetarg na kilkadziesiąt nowych w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. Są one niezbędne do obsługi nowych linii na Nowy Dwór i w ciągu ulicy Popowickiej.Zgłoś uwagę