Nowe technologie usprawnią opiekę nad seniorami

Jak wykorzystać systemy informatyczne w usprawnieniu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi? – nad nowymi rozwiązaniami w tym zakresie zastanowią się przedstawiciele magistratu i Akceleratora Technologii Informatycznych Pionier.


 

W środę, 9 stycznia, prezydent Wrocławia podpisał umowę dotyczącą rozpoczęcia projektu badawczego z udziałem Pioniera i instytucji miejskich. Jego celem jest wypracowanie rozwiązań informatycznych służących poprawie jakości życia osób starszych i wymagających zdalnej opieki.

- Projekt jest odpowiedzią na wyzwania związane z opieką nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Efektem badań ma być prototypowa e-platforma. To rozwiązanie zostanie wypracowane wspólnie z seniorami i odpowiadająca na ich potrzeby – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Główne założenia projektu to rozwój monitoringu osób starszych oraz budowa systemu wspierania opiekunów i wolontariuszy. Podstawą obu rozwiązań są najnowocześniejsze technologie informacyjno-komunikacyjne.

Prace badawcze potrwają do końca roku. Będą prowadzone przez ATI Pionier we współpracy ze specjalnie powołanym zespołem ekspertów oraz z komórkami organizacyjnymi miasta: Biurem Zarządzania Projektami, Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Centrum Usług Informatycznych.Zgłoś uwagę