KD kupi nowe pociągi

Przedstawiciele Kolei Dolnośląskich i Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali dzisiaj w Warszawie umowę na dofinansowanie zakupu 5 nowych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 31 WE. Jeden skład pomieści nawet 500 osób, pociągi obsługiwać będą trasę Wrocław-Rawicz. 

  • fot. Koleje Dolnośląskie


Koszt zakupu jednego pojazdu to ponad 19 mln zł brutto. Projekt zakupu nowych pociągów jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowoczesne Impulsy są już dobrze znane Dolnoślązakom. Blisko dwa lata temu z prędkością 160 km./h wyjechały na tory Dolnego Śląska. Nowe pojazdy, z których pierwsze zostaną dostarczone do Kolei Dolnośląskich w drugiej połowie tego roku, zachowają wysokie standardy wykończenia wnętrz. Nie będą jednak identyczne z tymi, do których mieszkańcy Dolnego Śląska już zdążyli się przyzwyczaić. Wspólnie z producentem, mając już doświadczenia w eksploatacji Impulsów, będziemy starali się wyjść naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i naszych pracowników, dostosowując estetykę i funkcjonalność wnętrz pojazdów.

Pociągi standardowo już będą rozwijać prędkość do 160 km/h i przewidziane są do obsługi połączeń na trasie Wrocław – Rawicz.

Zakup 5 nowych czteroczłonowych składów jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 96 114 660,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 43 740 535,00 zł.

Zgłoś uwagę