Nowe pasy rowerowe w centrum Wrocławia

Sprawdź, którędy i kiedy pojedziesz


Nowe pasy rowerowe pojawiły się już na placu Kościuszki i na ulicy Kazimierza Wielkiego między ulicą Ruską a Krupniczą. Dokończenie prac przy nich planowane jest odpowiednio na 7-9 maja i 15-17 maja, wtedy również w obu miejscach ma zostać wprowadzona nowa organizacja ruchu. Ponadto ruszyły już pierwsze prace przy budowie trasy rowerowej na ul. Trzebnickiej.

Pasy rowerowe na pl. Kościuszki i ul. Świdnickiej

Pasy rowerowe w tym miejscu powstają równolegle z budową sygnalizacji świetlnej na pl. Kościuszki. Pasy zostały już wymalowane pod Arkadami (w stronę Renomy) oraz przy CH Podwale (w stronę pl. Kościuszki).

pas rowerowy  pas rowerowy  pas rowerowy

Kliknij, aby powiększyć

Rowerzyści zyskają również własny pas rowerowy do przejazdu na wprost z ulicy Kościuszki, przez pl. Kościuszki, w stronę pl. Legionów.

pas rowerowy  pas rowerowy  pas rowerowy

Kliknij, aby powiększyć

Na trasie znajdą się również trzy śluzy rowerowe wymalowane przed sygnalizacją świetlną.

pas rowerowy  śluza rowerowa  śluza rowerowa

Kliknij, aby powiększyć

Termin zakończenia prac i odbiorów technicznych inwestycji oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu planowane jest na 9 maja.

Pas rowerowy na ul. Kazimierza Wielkiego

Pasem rowerowym, który został już poprowadzony na ul. Kazimierza Wielkiego, będzie można pojechać od ulicy Ruskiej do Krupniczej. Docelowa ma on zostać dodatkowo oznakowany i wydzielony czerwoną farbą.

pas rowerowy  pas rowerowy  pas rowerowy

Kliknij, aby powiększyć

Jego otwarcie ma zostać połączone z uruchomieniem nowej organizacji ruchu w tym miejscu, które zbiegnie się z oddaniem do użytku przystanku tramwajowego przy skrzyżowaniu z ul. Zamkową. Najprawdopodobniej gotowym pasem pojedziemy w połowie maja.

Pasy rowerowe na ul. Trzebnickiej

Nowe pasy rowerowe mają prowadzić od ulicy Łokietka do pl. Powstańców Wielkopolskich. Zostaną one poprowadzone w obu kierunkach, po obu stronach jezdni. Kostka granitowa na ul. Trzebnickiej zostanie zastąpiona betonem asfaltowym, co zniweluje nierówności i wytłumi hałas uliczny. Rowerzyści prócz wyznaczonych dróg rowerowych zyskają trzy śluzy rowerowe (jedna przy Łokietka, dwie przy św. Wincentego). 

KLIKNIJ, ZOBACZ

Rozpoczęcia robót należy się spodziewać około połowy maja. Przez cały czas trwania prac związanych z wymianą nawierzchni na ul. Trzebnickiej będzie utrzymywana przejezdność na połówce jezdni w relacji do placu Powstańców Wielkopolskich. Przeciwny kierunek będzie korzystał z objazdu wyznaczonego ul. św. Wincentego do Chrobrego. Inwestycja powinna zakończyć się podczas wakacji.Zgłoś uwagę